Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентів юридичного факультету ЗНУ запросили на стажування до Запорізької торгово-промислової палати

23.09.2015 16:37 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Практика Стажування Візит

23 вересня на юридичний факультет Запорізького національного університету завітали віце-президент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц та головний юрисконсульт ЗТПП Яна Шамілова. Метою зустрічі було залучення студентів-магістрантів на стажування до ЗТПП.

На початку заходу декан юридичного факультету ЗНУ, доктор юридичних наук, професор Тетяна Коломоєць привітала поважних гостей та зазначила, що протягом багатьох років тісної співпраці між факультетом та ЗТПП склалися досить дружні взаємини. Так, майбутні юристи щороку проходять стажування на базі цієї організації, демонструючи високий рівень знань та професіоналізм, а за результатами практики отримують сертифікати. Окрім того, Тетяна Олександрівна зазначила, що пройшовши стажування у ЗТПП, магістранти отримають гарний досвід та навички роботи, що допоможе їм у майбутньому працевлаштуванні.
У свою чергу, віце-президент ЗТПП Андрій Куц розповів учасникам заходу про історію та діяльність торгово-промислової палати нашого міста. Зокрема, він зазначив, що ЗТПП є активним учасником програм соціально-економічного розвитку регіону, підтримки малого та середнього підприємництва, а також спрямовує свою діяльність на інтеграцію запорізьких підприємств у міжнародне бізнес-середовище та підтримку їх конкурентоздатності, розширення сфер співробітництва.
Окрім того, Андрій В’ячеславович розповів про послуги, які надає своїм клієнтам ЗТПП. Він наголосив на тому, що студенти юридичного факультету ЗНУ під час стажування в ЗТПП матимуть можливість не лише познайомитися більш детально із діяльність цієї організації, але й спробувати свої сили у будь-якому виді послуг, отримати практичні навички та познайомитися з потенційними роботодавцями.
Про діяльність юридичного відділу ЗТПП магістрантам докладніше розповіла головний юрисконсульт ЗТПП Яна Шамілова. Вона зазначила, що головними напрямками діяльності відділу є консультаційні послуги, розробка проектів контрактів та договорів, оформлення претензійно-позовних матеріалів, допомога у вирішенні форс-мажорних обставин. Не менш важливим напрямком роботи ЗТПП є вирішення економічних спорів між суб’єктами підприємницької діяльності у Третейському суді.
За словами Яни Анатоліївни, ЗТПП, користуючись європейським досвідом, розпочала активну роботу зі створення Центру медіації, що стане новою формою співпраці з бізнес-структурами. Цей центр також займатиметься вирішенням спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагатиме сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту. Процедура медіації розповсюджена у більшості країн Європи, США та світу. Це визнаний інструмент, який є частиною європейської правової культури. Як наголосила, Яна Шамілова, торгово-промислові палати України останнім часом також почали створювати Центри медіації при регіональних ТПП за єдиною нормативно-методологічною базою, єдиним Реєстром медіаторів та стандартизації цієї послуги в системі палат. Це ж саме стосується і ЗТПП.
Гості ЗНУ зазначили, що стажування у ЗТПП – це чудова можливість для магістрантів юридичного факультету долучитись до реалізації проектів торгово-промислової палати нашого міста та, можливо, пов’язати свою майбутню професію із подібною діяльністю. Співробітники ЗТПП запросили усіх охочих студентів нашого вишу пройти тестові випробування, за результатами яких і будуть обрані найкращі магістри для проходження практики на базі ЗТПП.

Олена Ярошенко