Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП відбувся круглий стіл за участю доктора Ендрю Геддерта

На факультеті СПП відбувся круглий стіл за участю доктора Ендрю Геддерта

28.09.2015 15:42 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології круглий стіл

25 вересня тему роботи практичного психолога з наслідками психологічної травми у ЗНУ продовжили обговорювати під час засідання круглого столу «Практичний аспект психологічної допомоги людям, що пережили травмуючи події». Участь у ньому взяли студенти 1-5 курсів, магістри, викладачі та випускники факультету соціальної педагогіки та психології, які спеціалізуються на напрямі психології.

Захід відбувся за участю практичного психолога, доктора філософії з клінічної психології Ендрю Геддерта (Каліфорнія, США). Координатором його другої зустрічі із представниками ЗНУ виступила старший викладач кафедри практичної психології, кандидат психологічних наук Ольга Іщук.
Ендрю Геддерт має неабиякий досвід роботи з дітьми у дитячих будинках та реабілітаційних центрах, тому під час засідання круглого столу він поділився своїми напрацюваннями із запорізькими колегами. Пан Геддерт також розповів, що разом із сім’єю перебуватиме у Запоріжжі близько 3 років. За кілька місяців він уже встиг попрацювати із сім’ями переселенців із зони АТО і зацікавився новим для нього напрямом досліджень. Пан Ендрю поділився власним досвідом із майбутніми практичними психологами і висловив сподівання, що така зустріч у стінах ЗНУ буде не останньою. Гість ознайомив присутніх із деякими техніками, які можна застосовувати під час роботи з людьми, зокрема із дітьми, які отримали психологічну травму і проаналізував разом зі студентами окремі моменти роботи практичного психолога на конкретних прикладах, котрі траплялися у його власній практичній діяльності, а також надав молоді низку корисних порад.
Зокрема, у ході розмови із зарубіжним гостем були представлені окремі модулі та методики, які можна застосовувати під час поетапного виведення людини, зокрема дитини із глибокого стресового стану, а за допомогою кейс-метода студенти у групах вирішували конкретні завдання та пропонували свій погляд і методи вирішення поставлених завдань. Пан Геддерт представив низку конкретних ситуацій та приклади дитячих психологічних травм, зокрема у дітей, що стали свідками воєнних подій, і запропонував студентам поміркувати над наслідками та результатами таких травм, а також над пошуком шляхів вирішення проблем й усунення наслідків травм у дитини. Студенти мали не лише замислитися над кожною ситуацією, а й виявити глибинні першопричини, які викликали психологічну травму.
Іноземний фахівець також наголосив, що кожного разу практичний психолог має глибоко розмірковувати над кожною конкретною ситуацією, вміти добирати до кожного підхід і вміти сказати правильні слова, які підтримають і стануть стимулом для вмикання власних захисних механізмів організму. У ході тренінгу студентам також запропонували кілька методик для навчання дітей основам управління емоціями, зокрема таку форму як гра «Go fishing» («Йдемо рибалити»), а також – формування у батьків навичок посттравматичного виховання дитини.
По завершенню роботи круглого столу Ендрю Геддерт відзначив високий рівень знань студентів ЗНУ, а також їхню зацікавленість щодо отримання нових для них практичних навичок. У свою чергу, Ольга Іщук та присутні на заході інші фахівці-психологи вказали на неабияку користь від спілкування студентів з іноземним фахівцем, а також на цінний досвід, який викладачі та практичні психологи отримують у результаті обміну думками із зарубіжними колегами.

Олена Хлистун

Схожі новини