Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники літстудії імені Марини Брацило зустрілися з письменницею Любов'ю Геньбою

02.10.2015 11:45 Все Факультети Філологічний

29 вересня у Запорізькому національному університеті на черговому засіданні літературної студії імені Марини Брацило відбулася творча зустріч студентів із видатною запорізькою письменницею, членом Спілки письменників України Любов'ю Геньбою.

Кожна зустріч літсудійців знаменується творчими вечорами із видатними особистостями Запоріжжя у форматі тренінгу. Цього разу до літературної студії була запрошена письменниця Любов Геньба, яка відкрила талановитій молоді нові горизонти творчості. Вона детально та вельми критично проаналізувала поезію літстудійців, котрі брали участь у І Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» 2014 року.
Можна виділити такі суттєві поради письменниці, щодо написання віршів, які будуть важливими чи не для кожного, хто пише або хоче навчитися писати вдалу поезію:
• Кожне слово має нести смислове навантаження, мати емоційне забарвлення та продовжувати наскрізну думку поезії, а виклад думок має бути послідовним, осмисленим. Для цього спочатку варто навчитися писати короткі вірші, де б простежувалась чітка думка, а сама поезія містила заспів, кульмінацію та висновок;
• Необхідно вживати “сучасні” сентенції, уникати дієслівних рим, дотримуватись чіткої ритміки. Для цього варто багато читати — вітчизняної поезії та зарубіжної, переймати досвід митців, які вже досягли успіху. А щоб поезія була ритмічною, можна навіть писати під музику;
• Також треба вміти мислити образно, виражати думку душею, щоб кожен рядок мав свій підтекст.
“Я, як поет, вчуся завжди”, — зауважує Любов Григорівна і закликає літстудійців вдосконалювати свої творчі здібності. Вона зачитала низку своїх поезій, уривок із новели “Гріх”, розповіла багато душевних історій із власного життя, які глибоко вразили студентів.
По завершенню засідання літстудійці виказали щиру подяку Любові Геньбі, мамі Марини Брацило Людмилі Федорівні та заступнику голови оргкомітету І Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони», завкафери українознавства ЗНУ Ользі Стадніченко.
Також учасників літстудії було запрошено відвідати низку заходів, зокрема презентацію пісенного диску Марини Брацило, яка відбудеться 15 жовтня у Театрі юного глядача.

Живиця Таїсія,
студентка ІІІ курсу філологічного факультету