Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ розглянули сучасний стан та перспективи розвитку адміністративного судочинства в Україні

05.10.2015 14:36 Все Факультети Юридичний Юрфак конференція

1-2 жовтня з нагоди 10-ї річниці процесуальної діяльності адміністративних судів України на базі Вищого адміністративного суду відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні» за участю керівників всіх вищих судових установ, представників апеляційних судів, Вищого адміністративного суду України, Верховного суду України, Міністерства юстиції України, іноземних суддів з Австрії, Німеччини, Латвії, Литви, а також науковців різних вишів, в тому числі і представників юридичного факультету ЗНУ.

Основна мета заходу - підбиття підсумків діяльності адміністративних судів, визначення практичних проблем в діяльності цих судів особливо напередодні виборів в Україні, а також визначення стратегії розвитку адміністративного судочинства на майбутнє з урахуванням європейського досвіду, практичного досвіду та теоретичного підгрунття.
Участь у цій конференції взяли: голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, заступник голови Адміністрації Президента України Олексій Філатов, голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, заступник голови Союзу юристів України, член правління Європейського інституту Омбудсмана Ніна Карпачова, в.о. директора Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстр, керівник Проекту Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девід М.Вон та інші відомі юристи та науковці.
Запорізький національний університет на цій конференції представили декан юридичного факультету, д.ю.н., професор, член НКР при ВАСУ Тетяна Коломоєць, в.о. завідувача кафедри адміністративного та господарського права Валерій Колпаков, в.о. завідувача кафедри цивільного права Михайло Віхляєв та к.ю.н., доцент кафедри цивільного права Анна Шарая.
Під час конференції учасники обговорили найважливіші проблеми, принципи і методи реформування судової системи, що є досить актуальним напередодні місцевих виборів, з метою запозичення європейського правового досвіду і поширення його в Україні, враховуючи сьогоднішні реалії.
Цей захід проходив протягом 2 днів і мав демократичний формат спілкування. Працювали його учасники в 6 секціях, які були присвячені вузьким юридичним питанням, а саме: реформуванню адміністративного судочинства в Україні з врахуванням зарубіжного досвіду, як запоруки захисту прав людини, становленню системи адміністративного судочинства, принципам розгляду справ, вимогам до суддів, стандартам справедливого суду, а також доступу до публічної інформації з огляду на практику Європейського суду з прав людини, використанню таємної, секретної, комерційної, особистої інформації, інформації з обмеженим доступом і державної таємниці. Крім того, в ході роботи секцій були розглянуті такі важливі і актуальні в умовах сьогоднішньої політичної ситуації питання, як: роль Європейського суду з прав людини в умовах конфліктів, що призводять до порушень прав людини, проблеми захисту прав біженців в Україні та право на свободу мирних зібрань.
У процесі обговорення найважливіших питань в галузі адміністративного права учасники конференції ділились власним практичним досвідом, обговорювали останні напрацювання в цій сфері. Загалом, ця конференція дала змогу налагодити зв’язки науковців ЗНУ з іноземними колегами, отримати найновішу навчальну літературу, яка буде використовуватись в навчальному процесі та використати і поширити отримані знання серед студентів нашого вишу.

Олена Переверзєва