Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У бібліотеці ЗНУ відкрилася виставка до свята визволення Запоріжжя

У бібліотеці ЗНУ відкрилася виставка до свята визволення Запоріжжя

09.10.2015 11:07 Наукова бібліотека ЗНУ виставка свята

В Науковій бібліотеці ЗНУ розпочала роботу книжкова експозиція, присвячена одразу трьом святковим подіям - Дню визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників, Дню захисника України та Дню Українського козацтва (14 жовтня).

Об’єднані спільною тематикою – «В пам’яті нащадки навіки збережуть» - в ній представлені видання, що містять відомості про пам’ятні місця та меморіали Запоріжжя, праці викладачів та науковців нашого університету, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни (серія «Забытые дневники», книги професора історичного факультету Федора Турченка та інші), а також ціла низка публікацій у періодичній пресі про сучасних захисників Вітчизни – учасників АТО.
У розділі літератури про українське козацтво відвідувачі можуть побачити велику кількість наукових праць з історії козацтва, розвитку козацького руху в Україні та його соціально-світоглядних традицій (збірник «Історія українського війська»), життєписи українських гетьманів, а також багато інших видань, серед яких як ті, з котрими читач вже добре знайомий, і зовсім нові. Зокрема, тут широко представлені праці науковців історичного факультету, серед них традиційно залишається цікавою серія «Про Україну з гонором і гумором». Не менш пізнавальними є «Збірник козацьких літописів», серійне видання для дітей і для сімейного читання «Джури», нарис з історії Чернігівського району Запорізької області Миколи Єременко «Край шляху Муравського» тощо. Представлена на виставці також література авторів з української діаспори США та Канади. Для молоді можуть стати корисними зібрані у рамках теми друковані відомості з розділу традиційних козацьких бойових мистецтв.
Виставка діє у робочі години Наукової бібліотеки – з 9.00 до 17.00, окрім того чимало з представлених тут книжок можна отримати на читацькому абонементі.

Олена Хлистун