Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулися Новицькі читання

У ЗНУ відбулися Новицькі читання

09.10.2015 12:05 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет конференція

8-9 жовтня у Запорізькому національному університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція «VІІ Новицькі читання». Проведення конференції стало можливим завдяки співпраці Запорізького національного університету, Національного заповідника «Хортиця», Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАНУ, Східного інституту українознавства ім. Ковальських, Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького.

Конференція зібрала представників з різних регіонів України, які представляли такі міста, як Київ, Одеса, Харків, Херсон, Полтава, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Мелітополь, Бердянськ.
Перший день конференції передбачав роботу пленарного засідання та секційних засідань. На пленарному засіданні виступили з вітальним словом представники адміністрації Запорізького національного університету – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, декан історичного факультету Володимир Мільчев, генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, голова правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького Сергій Білівненко.
Завдяки тісній співпраці Запорізького національного університету і Національного заповідника «Хортиця» пленарне і секційні засідання проходили у самому серці Запоріжжя – о. Хортиця на базі готелю «Хортиця». Секції були присвячені не лише історії Південної України, а й історії інших регіонів нашої країни. У цілому цьогорічна конференція характеризувалася великою кількістю доповідей, присвячених краєзнавчій тематиці.
Окрім того, в рамках роботи конференції відбулося засідання круглого столу – «Жорстка вертикаль чи децентралізація: історичний досвід держав світу та перспективи для України». Доповіді та дискусії на круглому столі дозволили визначити перспективи та історичні наслідки процесів, що сьогодні відбуваються в нашій країні.
Окрім наукової програми учасникам конференції були запропоновані різноманітні екскурсії Хортицею, відвідання вистави кінного театру, історико-культурного комплексу «Запорізька Січ», екскурсія вечірнім Запоріжжям.
Загалом, конференція пройшла в позитивній, науковій атмосфері, що дозволило обмінятися досвідом, налагодити професійні зв’язки та спланувати подальші спільні проекти.

Історичний факультет