Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ взяли участь у Міжнародній конференції «Німецький національно-культурний рух Бессарабії: історія і перспективи»

20.10.2015 11:00 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет

17-18 жовтня викладачі історичного факультету взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Німецький національно-культурний рух Бессарабії: історія і перспективи», яка проходила у рамках першого Міжнародного форуму «Тарутинські діалоги – 2015» у селищі міського типу Тарутине Одеської області. Конференцію було організовано та проведено за підтримки «Союзу німців України», голови громадської організації «Бессарабський дім» Світлани Крук, доцента кафедри археології і етнології України Одеського національного університету Олександра Пригаріна, голови «Гвардійського німецького культурного центру «Перлина» Валентини Вайсбек.

Незважаючи на те, що подібна конференція відбулася вперше, у її роботі взяли участь вчені з Одеси, Києва, Запоріжжя, Чернігова. Окрім цього в роботі конференції взяли активну участь студенти історичного факультету ОНУ. Також в рамках конференції відбулася презентація книги німецької письменниці Поттез Лізолетти «Якій Батьківщині належить наше серце?», в якій авторка, яка сама є вихідцем з родини бессарабських німців, спробувала зібрати спомини та фотографії колишніх мешканців смт. Тарутине.
Як і на території Запорізького краю, на Одещині до початку Другої світової війни проживала велика кількість німців-колоністів, яких внаслідок пакту Молотова-Рібентропа було виселено до Німеччини у 1940 році.
Трагічна історія німців Бессарабії є дуже схожою з долями невід’ємної частини населення Запорізького краю – німців менонітів. Доповіді викладачів кафедри джерелознавства, історіографії і СІД Сергія Білівненка та Руслана Молдавського присвячені образам та взаєминам між німцями-колоністами і українським населенням в усних та писемних джерелах були прослухані науковим загалом з великим зацікавленням. Особливе зацікавлення у присутніх викликала доповідь професора Володимира Мільчева, присвячена сприйняттю німців-колоністів болгарським населенням Приазов’я. Справа в тому, що ці два народи і на території Одещини жили багато століть пліч-о-пліч. Тому всім учасникам конференції було дуже цікаво послухати наукові доповіді запоріжців.
За два дні роботи конференції було заслухано більше двадцяти наукових доповідей, обговорено чимало питань, визначено подальші напрями роботи майбутніх конференцій на гостинній бессарабській землі. Загалом, конференція пройшла в позитивній, науковій атмосфері, що дозволило обмінятися досвідом, налагодити професійні зв’язки та спланувати подальші спільні проекти.

Історичний факультет