Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартувала серія майстер-класів та зустрічей з роботодавцями

У ЗНУ стартувала серія майстер-класів та зустрічей з роботодавцями

20.10.2015 11:34 Все Факультети Економічний Економічний факультет Запорізький титано-магнієвий комбінат

У ЗНУ відділом доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування започаткована серія зустрічей і майстер-класів з роботодавцями. Перші такі заходи проводять фахівці і партнери ЗНУ – ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» – для студентів економічного факультету та факультету менеджменту.

19 жовтня у рамках співробітництва ЗНУ і ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» відбулася перша зустріч фахівця цього підприємства – начальника відділу планування та бюджетування Олени Ященко – зі студентами 2 та 3 курсів економічного факультету ЗНУ. Темою, яка розглядається виробничниками на зустрічі стали «Практичні поради молодому фахівцю щодо особистісного і професійного росту для початку успішної кар’єри».
Захід відкрила і представила гостей студентській аудиторії начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Участь у зустрічі також взяли декан економічного факультету, професор Алла Череп, її заступник з профорієнтаційної роботи, доцент Юлія Скорнякова та провідний фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Оксана Булавіна.
В умовах сучасного ринку праці випускникам ВНЗ не завжди легко знайти після закінчення вишу роботу за фахом, тим більше одразу отримати змогу проявити здобуті знання та реалізуватися як фахівець. Майстер-клас від виробника та потенційного роботодавця спрямований на допомогу студентові як майбутньому фахівцю, аби вже сьогодні, у період навчання, отримати необхідну інформацію щодо специфіки виробництва у різних галузях та сформувати уявлення про попит на певні компетенції в умовах швидкозмінюваної ситуації на сучасному ринку праці.
Окрім того, як зазначила Юлія Паскевська, даний захід – один з багатьох форм роботи, які пропонує студентам та випускникам університету створений на базі відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Центр кар’єрного розвитку студентів. Співробітники відділу надають молоді потрібні консультації, навчають правильно складати резюме, вмінню себе презентувати як фахівця, а співпраця із роботодавцями допомагає молоді ще під час навчання формувати певні необхідні навички та компетенції тощо.
Під час зустрічі зі студентами ЗНУ представник ЗТМК Олена Ященко ознайомила майбутніх економістів з технологічним процесом виробництва титанової продукції, специфікою цієї галузі, а також розповіла про окремі моменти функціонування підприємства, зокрема про формування прямих та непрямих витрат, собівартості продукції тощо. Студенти також мали змогу на власні очі побачити технологічний процес виготовлення продукції на ЗТМК під час демонстрації короткого документального фільму. Вони дізналися про історію видобування титану та історичний розвиток самого комбінату і про виробництво продукції, яка забезпечує потреби машинобудівної промисловості (машино-, літакобудування, корабельні підприємства), космічної галузі, медицини тощо і є перспективною не лише для України, а й для країн-партнерів. Фахівець також відповіла на низку запитань присутніх і окреслила моменти, пов’язані із соціальним захистом співробітників підприємства.
Звертаючись до молоді, декан Алла Череп наголосила: «Аби відповідати сучасним вимогам виробництва, економіст має бути обізнаний не лише у власному напрямі діяльності, а й добре знати увесь процес виробництва, потреби працівників, розуміти ситуацію на внутрішньому і зовнішньому ринку тощо». Згадуючи власний професійний шлях, який вона пройшла від працівника виробничої галузі до провідного економіста, Алла Василівна сьогодні ділиться із молоддю особливостями цієї професії.
Насамкінець зустрічі були обговорені питання співробітництва ЗТМК та економічного факультету ЗНУ, зокрема можливість проходження тут практики студентами нашого університету. Не менш цікавим прикладом давніх партнерських стосунків між нашим вишем та комбінатом є успішна діяльність волейбольної команди «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ», почесним президентом якої виступає ректор ЗНУ Микола Фролов.

Олена Хлистун