Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочала працювати Школа професійного волонтера

У ЗНУ розпочала працювати Школа професійного волонтера

20.10.2015 11:47 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління

Залучаючи волонтерів до своєї діяльності, важливо розуміти те, що окрім бажання для ефективної діяльності необхідно мати ще відповідні компетенції та теоретичні основи. Маючи необхідний запас знань волонтеру простіше «у полі», тобто практичній діяльності. Відтак, з метою неформальної освіти майбутніх волонтерів минулого тижня на базі факультету соціології та управління волонтерський рух «Студентське серце» розпочав проведення традиційного проекту «Школа професійного волонтера».

На першому занятті учасників привітали почесні викладачі факультету: декан Максим Лепський, заступник декана з виховної роботи Ганна Бойко, завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко та викладач кафедри соціальної філософії та управління, професор, представник ГО «Запорізький вектор» Володимир Глазунов.
Особливість Школи цього року полягає у можливості стати учасниками всіх охочих приєднатися до заняття незалежно від навчання на тому чи іншому факультеті. Серед 15 учасників активно відвідують заняття студентки ЕПК спеціальності «соціальна педагогіка».
Перше вступне заняття було присвячено основним поняттям волонтерської діяльності, з якими студентів познайомила голова сектору, магістрант факультету Анна Аранжій. Темою другого заняття стали можливості участі в міжнародних програмах, що відкриває волонтерська діяльність. Запрошений спікер Марія Мокроусова – випускниця ФСУ, яка зараз представляє недержавну організацію «Родина» (м.Київ). Саме вказана організація здійснює відбір учасників на програми Erasmus +. Наступна тема присвячена менеджменту волонтерських проектів, де учасники познайомилися з тими аспектами на які слід звертати увагу при організації свого соціального заходу.
З початку участі в проекті студенти отримали домашнє завдання, що передбачає створення програми власного волонтерського заходу. Обговоренню цієї практичної частини приділено наступне заняття.
У подальших наших планах Школи - запрошення у ролі тренера керівника волонтерської групи «AngelS» Юрія Вдовцова. Урочисте закриття проекту «Школа професійного волонтера» з нагородженням сертифікатами учасників відбудеться орієнтовано 5 листопада.

Факультет соціології та управління