Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ відвідали запорізькі школи з метою профорієнтації

Представники ЗНУ відвідали запорізькі школи з метою профорієнтації

16.10.2015 14:37 Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

Співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування разом з проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, заступниками декана з навчальної роботи історичного факультету Іриною Кривко та з наукової роботи факультету журналістики Кристиною Пироговою – взяли участь у батьківських зборах, на яких були присутні і учні, в Запорізькій загальноосвітній школі № 76 та Запорізькому колегіумі № 98 ЗОР.

Під час зустрічі з вчителями, батьками та старшокласниками мова йшла про те найважливіший та найвідповідальніший період у житті майбутніх абітурієнтів. Вони вже сьогодні мають визначитися із вибором вищого навчального закладу, де продовжать здобувати освіту після закінчення школи.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Мезенець розповіли присутнім на зборах про перспективи навчання у Запорізькому національному університеті. Зокрема, вони зазначили, що до структури ЗНУ входить 13 факультетів, а також Економіко-правничий і Торговий коледжі, що визначає статус класичного університету, – тож серед різноманіття запропонованих ним спеціальностей кожен абітурієнт може знайти ту, яка найбільше відповідає його здібностям та уподобанням. У своїх виступах представники нашого вишу згадали і про високий науковий потенціал університету: сьогодні тут студентів навчають близько 700 науково-педагогічних працівників, із яких 78 – професори, доктори наук, 457 – доценти, кандидати наук. Крім того, акцентували увагу присутніх на тому, що до дружньої студентської родини нашого університету входить близько 12 тисяч осіб.
Кристина Пирогова та Ірина Кривко надали дітям інформацію про особливості проведення ЗНО та найбільш розповсюджені помилки, яких діти припускаються під час тестувань. Кристина Пирогова також проконсультувала батьків і надала поради, які дозволять їхнім дітям краще підготуватися до написання тестів з української мови та літератури, як уникнути помилок і на що потрібно звернути першочергову увагу. Поради стосувалися і специфіки проведення творчого конкурсу з журналістики. Ірина Кривко проінформувала майбутніх вступників щодо особливостей написання історії України, вказала на окремі пункти, на які треба звернути першочергову увагу, порадила підручники та авторів, за якими учні зможуть найкраще готуватися до ЗНО.
Діти та батьки, у свою чергу, поставили фахівцям чимало запитань щодо особливостей встурної кампанії 2016 року та написання тестів ЗНО.
Крім загальної інформації про університет, про підготовку до ЗНО та специфіку його проведення, зокрема з української мови та літератури, історії України тощо, представники Запорізького національного університету наголосили, що й надалі з будь-яких питань вступу до ВНЗ, старшокласники та особи, що представляють їхні інтереси, можуть отримати консультативну допомогу від фахівців відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Аспіранти університету будуть займатися щотижня зі школярами з української мови та літератури, з історії України.
Приємним моментом зустрічі у ЗОШ №76 й прикладом для наслідування для учнів стала присутність завідувача кафедри економічної кібернетики ЗНУ Наталії Максішко. Вона є випускницею цієї школи і її фото зараз знаходиться на шкільній дошці пошани.
Насамкінець заходу представники ЗНУ запросили учнів та їхніх батьків відвідати університет на День Абітурієнта.

Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування