Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичний факультет ЗНУ завітали представники Консультативної місії Європейського Союзу

21.10.2015 09:40 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Візит Зустріч

20 жовтня на юридичний факультет Запорізького національного університету завітали представники Консультативної місії Європейського Союзу – радник з питань верховенства права відділу регіонального співробітництва Хуліан Таленс Ескарті та старший асистент з питань регіонального співробітництва Ірина Григоренко.

Під час робочого візиту поважні гості зустрілися із деканом юридичного факультету ЗНУ Тетяною Коломоєць, заступником декана з наукової роботи Павлом Лютіковим та заступником декана з міжнародної діяльності Михайлом Віхляєвим. Вони розглянути можливі форми майбутньої співпраці, а також поділились думками щодо процесу реформування сектору цивільної безпеки у Запоріжжі, та в Україні в цілому.
Зокрема, Хуліана Таленса Ескарті цікавило ставлення до цих реформ представників адміністрації та мешканців нашого міста, а також участь студентів і професорсько-викладацького складу юридичного факультету в їх успішній реалізації.
Тетяна Олександрівна розповіла гостям ЗНУ, що науковці юридичного факультету нашого вишу є членами громадських консультативних рад при усіх органах влади та правопорядку нашого міста, де допомагають робити експертну оцінку усіх документів з точки зору їх відповідності нормам закону. Окрім того, студенти та викладачі факультету беруть участь в проведенні опитувань суспільної думки щодо найбільш актуальних проблем правового характеру.
Представники юридичного факультету ЗНУ також проводять роз’яснювальну роботу серед різних верств населення міста щодо важливих питань, проблем та перспектив реалізації реформи з децентралізації влади, завдяки чому вдалося збільшити рівень їхньої довіри до цього процесу.
Також Тетяна Коломоєць зазначила, що на базі юридичного факультету ЗНУ був розроблений авторський курс з роз’яснення антикорупційного законодавства, проведено аналіз проблематики питання запобігання і протидії корупції. Займаються вони й дослідженням діяльності громадських організацій, котрі в останні роки стали досить активними у нашому місті. Збільшилась також їхня взаємодія із місцевими органами влади, причиною чого стала ситуація на Сході України.
Завдяки тісній співпраці з органами влади та правопорядку нашого міста, студенти юридичного факультету мають можливість здобувати практичний досвід та навички, долучаючись до роботи в цих органах. Окрім того, студенти вчаться надавати безкоштовну юридичну допомогу громадянам міста на базі Юридичної клініки ЗНУ, а також постійно консультують учасників антитерористичної операції та переселенців зі Сходу України.
У свою чергу, Михайло Віхляєв розповів поважним гостям про міжнародну діяльність юридичного факультету, а саме – про співпрацю з закордонними вищими навчальними закладами, участь у різних міжнародних проектах та програмах стажування.
На прохання Хуліана Таленса Ескарті представники юридичного факультету ЗНУ розповіли про ставлення мешканців міста до реформування правоохоронних органів та органів системи верховенства права, а також більш детально роз’яснили систему правових відносин в нашій державі.
Наприкінці зустрічі Хуліан Таленс Ескарті висловив сподівання про подальшу співпрацю з представниками юридичного факультету ЗНУ та залишив запис у книзі почесних гостей факультету.

Олена Ярошенко