Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тиждень самопідготовки та поточної атестації – невід’ємна складова освітнього процесу ЗНУ

Тиждень самопідготовки та поточної атестації – невід’ємна складова освітнього процесу ЗНУ

21.10.2015 16:23 Все Факультети Навчальна робота тиждень самопідготовки та поточної атестації всі факультети

Вже 26 жовтня на більшості курсів стартує тиждень самопідготовки та поточної атестації. За цей час студенти матимуть нагоду добрати та відкорегувати необхідну кількість балів для проміжного контролю, відпрацювати поточні заборгованості тощо. Як зазначає керівник відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко, викладачі проведуть для них консультації та різноманітні наукові й організаційні заходи. Графіки такої роботи можна буде знайти на факультетських інформаційних стендах, їхніх електронних сторінках тощо. За словами проректора ЗНУ з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури, наприкінці тижня адміністрація проаналізує його ефективність та результативність й врахує всі рекомендації і пропозиції університетської спільноти в подальшій роботі з вдосконалення графіку освітнього процесу.


Факт №1. Поступово впроваджуються нововведення

Вказана робота триває в контексті імплементації Закону України «Про вищу освіту». Відтак, певні нововведення поступово впроваджуються у вишах під час організації освітнього процесу. Одним із них і є тиждень самопідготовки та поточної атестації. Цього навчального року його вирішили провести вперше у нашому ВНЗ. Відповідне розпорядження «Про організацію роботи науково-педагогічних працівників та студентів ЗНУ в тиждень самопідготовки та поточної атестації», яке й регламентувало роботу деканів факультетів, завідувачів кафедр на цей період, вийшло 12 жовтня.

Факт №2. Увага самостійній роботі

Під час тижня самопідготовки та поточної атестації у студентів є нагода відпрацювати свої заборгованості, набути додаткових професійних компетентностей, акцентувавши увагу на самостійній роботі над навчальним матеріалом. У свою чергу, професорсько-викладацький склад має забезпечити їм можливість грамотно організувати навчальну діяльність, а також проконтролювати її у найефективніших формах. Це можуть бути консультації, засідання наукових, творчих гуртків, організація круглих столів, дискусій, тренінгів із фахівцями-практиками, майбутніми роботодавцями, науковцями із вишів-партнерів ЗНУ, заходи, пов’язані з волонтерською, громадською, культурно-масовою діяльністю тощо. Протягом тижня проводитимуть і додаткові навчальні заняття, або заняття, які внаслідок змін у навчальному процесі ще не були проведені. Як підкреслив Олександр Гура, головне завдання адміністрації, керівництва факультетів і кафедр під час тижня самопідготовки та поточної атестації – якісно і змістовно організувати його проведення. Людмила Нестеренко додає, що графіки роботи науково-педагогічних працівників на період тижнів самопідготовки погоджуються із завідувачем кафедри та затверджуються деканом. Згодом вони оприлюднюються на інформаційних стендах кафедри та зберігаються на кафедрі протягом навчального року. Саме ці документи і забезпечують студентам можливість спланувати свою роботу під час тижня самопідготовки та поточної атестації.

Факт №3. Готовність факультетів

Скажімо, на факультеті іноземної філології розуміють, що опанування мов має відбуватися у безперервному режимі, тому підійшли до організації тижня самопідготовки дуже ретельно. «Зокрема, викладачі проводитимуть групові консультації іноземними мовами (розмовні круглі столи, обговорення відеофільмів, декламування віршів іноземними мовами тощо), а також щоденні індивідуальні консультації з відпрацювання індивідуального читання та консультації для тих студентів, які мають проблеми із засвоєння мовного матеріалу», - розповідає декан Галина Морошкіна. До того ж, студентські наукові групи матимуть можливість провести робочі засідання та розпочати підготовку до Міжвишівської студентської наукової конференції «Різдвяні читання», проведення якої планується на другий модульний тиждень, у грудні.
А ось на юридичному факультеті вже 28 жовтня в рамках тижня самопідготовки та поточної атестації проведуть конференцію з конституційного права та практикум із правознавства для вчителів і учнів шкіл. А вже наступного дня – 29 жовтня – організують засідання круглого столу із питань службового права. Крім того, за словами декана Тетяни Коломоєць кожен викладач проведене індивідуальні консультації для студентів, графік яких вже оприлюднили на інформаційних стендах.
Посилити профорієнтаційну роботу під час тижня самопідготовки й атестації запланували також і на біологічному факультеті. Декан Людмила Омельянчик зазначає, що вони з колегами й студентами проведуть кілька ознайомлювальних зустрічей для учнів запорізьких шкіл. Під час таких заходів школярі побувають на лабораторних заняттях, для них підготують екскурсії факультетом, зоологічним музеєм, продемонструють кілька презентацій із хімії, біології, зоології. Але, звичайно, й студентам приділятимуть достатньо уваги. Вони отримають індивідуальні завдання, завітають на засідання круглих столів, підготують власні презентації. Крім того, посилиться і робота в проблемних наукових групах, де вже зараз триває активна підготовка до регіональної конференції «Актуальні питання медичних, фармацевтичних та природничих наук».

Факт №4. Європейський курс на нові форми навчання

Як зазначають студенти, які мали нагоду побувати під час навчання на закордонних стажуваннях, самостійна робота – одна із основних форм роботи у тамтешніх вишах. Український освітній простір також вже рухається у цьому напрямку, обравши європейський курс розвитку. Тож апробація різних форм навчальної роботи лишається тільки на часі як ефективна й затребувана складова освітнього процесу.

Марія Канцелярист

Схожі новини