Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті ЗНУ відбулося урочисте відкриття бізнес-інкубатора

На економічному факультеті ЗНУ відбулося урочисте відкриття бізнес-інкубатора

22.10.2015 16:29 Все Факультети Економічний Економічний факультет бізнес-інкубатор урочисте відкриття

Сьогодні в ЗНУ на базі економічного факультету відбулося довгоочікуване урочисте відкриття першого в Запоріжжі бізнес-інкубатора академічного типу. Участь у заході взяли представники державних та бізнесових структур, гості, викладачі та студенти економічного факультету.

Відкриваючи захід, до шановного товариства звернулася декан економічного факультету, професор Алла Череп. Вона висловила сподівання, що ця подія – початок роботи бізнес-інкубатора «БІ-Запоріжжя», про яку вже неодноразово було сказано в запорізьких ЗМІ, – стане справді визначною для розвитку сучасної економіки у нашому регіоні.
У числі організаторів та почесних гостей церемонії відкриття бізнес-інкубатора були голова Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак, ректор ЗНУ, народний депутат України Микола Фролов, керівник новоствореного бізнес-інкубатору «Бі-Запоріжжя», доцент кафедри управління персоналом і маркетингу Олександр Череп, голова Запорізької регіональної ради підприємців Ірина Лех, голова правління громадської організації «Запорізьке територіальне відділення Спілки Аудиторів України», директор приватного підприємства «Міраж» Лариса Церетелі, генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області Володимир Степаненко та інші.
У своєму виступі та в інтерв’ю запорізьким ЗМІ Григорій Самардак неодноразово підкреслив, що адміністрація нашої області радо вітає і підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток молодого покоління і майбутнього нашої держави. Він також зауважив: «В очах студентів, які зараз навчаються на економічному факультеті ЗНУ, я помітив велике бажання працювати, готовність реалізовувати нові перспективні проекти, спрямовані на розвиток економіки регіону. Я вважаю основним завданням влади – підтримати молодь, допомогти їй правильно сформулювати власні ідеї, аби вони потім змогли реалізуватися». Григорій Вікторович також поділився планами щодо взаємодії представників обласної адміністрації та функціонування бізнес-інкубатора. Він зауважив, що керівництво області проводитиме моніторинг бізнес-ідей, які будуть запропоновані під час роботи бізнес-інкубатора, і в першу чергу підтримуватиме саме ті галузі, які визначені як пріоритетні у державній Стратегії сталого розвитку Україна – 2020, а це – житлово-комунальна, виробнича галузі та IT-технології.
Привітав гостей університету і ректор, професор Микола Фролов. Він висловив сподівання, що початок роботи бізнес-інкубатора в ЗНУ стане визначною подією для бізнесового розвитку нашого краю. Щирі вітання від підприємців нашого міста та області передали присутнім також Ірина Лех та Лариса Церетелі, а ще вони запевнили організаторів нового підрозділу ЗНУ і студентів, що представники очолюваних ними організацій завжди готові підтримати молодь і надати потрібні консультації з будь-яких питань розвитку власного бізнесу.
Під гучні аплодисменти присутніх ректор Микола Фролов та почесні гості перерізали червону стрічку, що ознаменувало початок функціонування бізнес-інкубатора «БІ-Запоріжжя» на економічному факультеті. Потім делегація оглянула приміщення, у яких будуть працювати молоді підприємці. У кімнатах №№ 220-а та 220-в 5 навчального корпусу ЗНУ розташувалися комп’ютерний клас, спеціально пристосований для роботи майбутніх інкубантів, а поряд – переговорна кімната. Вони забезпечені не тільки потрібним обладнанням, а й літературою, що стане у нагоді підприємцям-початківцям.
Володимир Степаненко розповів, що незабаром буде створена спеціалізована комісія, яка займатиметься розглядом бізнес-проектів претендентів на місце в бізнес-інкубаторі. Ті проекти, які виявляться перспективними, будуть підтримані: інкубант отримає можливість безкоштовно працювати, розвиватися й отримати різного роду консультації від фахівців, а також певну економічну підтримку протягом 18 місяців.
Окрім того, як зауважили організатори проекту, по завершенню терміну інкубації, молодий бізнесмен може залишитися працювати у структурі інкубатора, але вже на умовах спеціального грошового внеску. Володимир Васильович також розповів, що відкриття першого у Запоріжжі бізнес-інкубатора стало можливим завдяки гранту Європейського Союзу, який здобули представники Запорізької області разом із науковцями ЗНУ. Проект «Регіональна мережа бізнес-інкубаторів (BI-NET)» реалізується в рамках Спільної операційної програми Чорноморського басейну на 2007-2013 рр., яка передбачає участь 6 країн-партнерів – Молдови, Туреччини, Греції, Румунії, Вірменії та України – та сприятиме підвищенню рівня міждержавної співпраці між бізнес-інкубаторами та бізнес-організаціями.

Олена Хлистун

Схожі новини