Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Круглий відмінник (до ювілею В.В. Костюка)

Круглий відмінник (до ювілею В.В. Костюка)

23.10.2015 11:48 Все Факультети Журналістики

Вчитель ставить оцінки – високу, низьку...Так він визначає підготовку учня. Але ж давайте поміняємось місцями й самі дамо оцінки життю й творчості ювіляра, бо ж він щойно народився. Дві п’ятірки!

Ще з дитинства на Сумщині в сільській родині розпочалася школа Віктора Володимировича Костюка - майбутнього науковця, доцента кафедри журналістики Запорізького національного університету, заступника декана з навчальної роботи. На цьому шляху були Сумський державний педагогічний інститут ім. А. С. Макаренка (спеціальність «Українська мова та література»), а згодом – Запорізький державний університет (спеціальність «Журналістика»). Не випадково вважають його насамперед педагогом. Адже 16 років працював учителем, директором Максимівської загальноосвітньої школи у Вільнянському районі. На основній роботі в ЗНУ – з 2000 року. Загальний педагогічний стаж складає 34 роки! Нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки «Відмінник освіти України».
Оце поєднання двох неперевершених проявів творчості – вчителювання та журналістики й дало змогу Віктору Володимировичу зарекомендувати себе порядною, чесною й інтелектуальною особою. Автор понад 60 наукових статей. Сфера його наукових інтересів: педагогіка, журналістика, медіаосвіта, функціонування регіональних ЗМІ. У 2007 році проходив стажування за програмою Держдепартаменту Сполучених Штатів Америки «Журналістська освіта в США».
Віктор Костюк - автор методичних посібників із дисциплін «Вступ до спеціальності», «Теорія і методика журналістської творчості», а також методичних рекомендацій щодо підготовки та проведення професійної практики студента-журналіста.
Небайдужість до всього, що відбувається поряд, зацікавленість долею та проблемами кожного, хто звертається за порадою, шанобливе ставлення до колег – основні характеристики Віктора Володимировича Костюка.
З висоти майже двох метрів Вчитель дає добрі настанови, поради, керує старостатом... Що для нього найбільш характерно, так це винахідливість у суто сухій менторській педагогиці. Кожного року при врученні дипломів випускникам-журналістам Віктор Володимирович бере слово, яке по завершенню втопає у оплесках. Це він зачитує перші слова перших днів навчання першокурсників. Чому вони подалися до журналістики? Як по-новому звучать слова початківців. Як озираються всі, коли у наївному реченні першокурсника з’являються стиглі ноти тих, хто вже завтра працюватиме у газеті, або на радіо, ТБ тощо. Де б не кинула службова доля – молодий журналіст стає чародієм слова, вершником журналістської майстерності.
До цього саме веде він й своїх дітей разом з дружиною, педагогом Валентиною Олексійовною. Олена – старша дочка, Іннуся – трохи меньша – вже подарували дідові онуків. Не забариться з цим й молодий міжнародник-науковець Юрій Вікторович Костюк... Адже приклад є з кого брати – круглого відмінника.
Сердечно вітаємо нашого шанованого Вчителя з ювілеєм! Бажаємо здоров’я, успіхів, подальшої плідної роботи на ниві рідного факультету!

Юрій Ботнер