Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Світове визнання інновацій Запорізького національного

Світове визнання інновацій Запорізького національного

23.10.2015 15:59 Міжнародний форум виставкова діяльність перемога диплома лауреата

20-22 жовтня Запорізький національний університет взяв участь у XVII Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті». Під час заходу делегація нашого вишу отримала диплом лауреата конкурсу І ступеня в номінації «Інновації у створенні та функціонуванні інформаційно-освітнього середовища навчального закладу» за підписом Президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя та директора Інституту модернізації змісту освіти Наталії Вяткіної. Також ЗНУ був винагороджений дипломом за активне впровадження інноваційних технологій у процес навчання і виховання. Крім того, ректора ЗНУ Миколу Фролова відзначили подякою за наполегливу працю та системну організаторську діяльність з інноваційного оновлення національної освіти. Варто відзначити, що у форумі взяли участь 578 національних вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, закладів післядипломної освіти, наукових установ, підприємств, що презентують технічне обладнання, та представників освітніх програм із 24 регіонів України, а також навчальні заклади та освітні агенцїї Канади, США, Сполученого Королівства Великої Британії, Республіки Польща, Ізраїлю, Французької Республіки та інших країн.

Цей міжнародний проект організували та провели за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України та компанії «Виставковий Світ». Під час урочистого відкриття Форуму від імені Міністра освіти і науки України Сергія Квіта учасників та гостей форуму привітала директор Інституту модернізації змісту освіти МОН Наталія Вяткіна. Також до вітальних слів долучилися Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь і директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України В’ячеслав Супрун. Під час свого виступу Василь Кремінь наголосив, що основне завдання українських освітян – сформувати в учнів навички та уміння отримувати інформацію, навчатися впродовж життя та використовувати нові знання. «Формування сучасної людини з інноваційним типом мислення, інноваційною культурою та здатністю до інноваційної діяльності – основне завдання освіти», – зазначив президент НАПН України.
Директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна відзначила високий рівень методик та технологій навчання в українській освіті. Директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України В’ячеслав Супрун наголосив на важливості системних реформ, які вже сьогодні впроваджуються в українській освіті. Їхньою метою є забезпечення високих стандартів якості, впровадження в навчально-виробничий процес інноваційних технологій.
Під час роботи павільйону ЗНУ учасники заходу могли ознайомитися з інформацією про університет і, зокрема про його міжнародну діяльність, розміщену на банерах вишу, з відеопрезентаціями, присвяченими роботі ВНЗ і його факультетів, структурних підрозділів та освітніх центрів. Неабиякою популярністю користувалася інформація про коледжі нашого вишу. Крім того, на виставці неодноразово відзначали той факт, що вся іміджева продукція нашого ВНЗ була виготовлена в єдиному корпоративному стилі. Делегація ЗНУ презентувала загальну інформацію про діяльність університету, його історію та сьогодення, досягнення й перспективи. Традиційно виставковий майданчик нашого вищого навчального закладу викликав неабияку зацікавленість і у відвідувачів виставки, і в експонентів. Почесні гості заходу відзначили високий рівень презентаційних матеріалів. Представники ЗНУ поділилися досвідом роботи з іншими вишами-учасниками Форуму. Крім того, партнерських домовленостей було досягнуто і з кількома бібліотеками ВНЗ України. Серед гостей виставкового майданчику було й чимало представників загальноосвітніх навчальних і професійно-технічних закладів.
Варто відзначити, що Форум є масштабним комплексним заходом у галузі освіти України, який об’єднує: виставку національних навчальних закладів «Інноватика в сучасній освіті»; виставку закордонних навчальних закладів і міжнародних представництв «World Edu»; експозицію виробників і дистриб’юторів навчального обладнання та техніки, програм та рішень для освіти; науково-практичні конференції, семінари, презентації; конкурси для закладів освіти, підприємств. Учасники заходу – це національні та закордонні навчальні заклади, наукові установи, агенції освіти за кордоном, міжнародні представництва, посольства, департаменти освіти, наукові та навчально-методичні центри, асоціації, фонди, виробники і дистриб’ютори засобів навчання, програм, проектів та рішень для освіти, видавництва.
Від імені ректорату подяку за активну участь у Форумі співробітникам ЗНУ висловив проректор, професор Олександр Гура, який координував підготовку презентацій досягнень вишу. Олександр Іванович відзначив роботу помічника ректора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Галини Микитів, провідного фахівця прес-центру Олени Благодарової, провідного інженер-програміста та інженера 1 категорії лабораторії інформаційних систем та комп’ютерних технологій Геннадія Добровольского і Тетяни Савченко та інших. «Інноватика в сучасній освіті» – єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення в галузі освіти. Це – ефективний майданчик для популяризації інноваційних освітніх методик та інформаційних технологій, для діалогу представників державного сектору, компаній-виробників програмних рішень і закладів освіти, для розвитку міжнародної співпраці щодо проведення спільних наукових і науково-технічних досліджень, конференцій і семінарів, для академічного обміну, у якому беруть участь школярі, студенти, аспіранти та викладачі.

Марія Канцелярист