Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ відбулася Всеукраїнська рада директорів навчальних закладів початкового рівня вищої освіти

На базі ЗНУ відбулася Всеукраїнська рада директорів навчальних закладів початкового рівня вищої освіти

29.10.2015 14:01 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж

28 жовтня до Запорізького національного університету з усієї України завітали голови обласних рад директорів навчальних закладів початкового рівня вищої освіти, а також завідувач сектора доуніверситетської освіти Міністерства освіти і науки України Євген Карпенко. Метою їхньої зустрічі було обговорення Умов прийому до вищих навчальних закладів на наступний рік та проекту Закону України «Про професійну освіту».

За словами голови ради директорів навчальних закладів початкового рівня вищої освіти України Анатолія Похресника, на засідання ради приїхали представники всіх областей України за винятком Кіровоградської, а також, зі зрозумілих причин, - Луганської, Донецької областей та АР Крим.
На початку зустрічі завідувач сектора доуніверситетської освіти Міністерства освіти і науки України Євген Карпенко розповів останні новини МОН. Зокрема, він повідомив, що Умови прийому до вищих навчальних закладів на 2016 рік найближчим часом набудуть чинності, а також закцентував увагу присутніх на змінах у них. Зокрема, йшлося про новий перелік спеціальностей, за якими наступного року абітурієнти вступатимуть до вишів. Міністерство вже розробило таблиці відповідностей між переліком спеціальностей за 2007 рік та за 2015 рік, а кожному вишу тепер необхідно на основі цього документа скласти власні таблиці.
Євген Анатолійович повідомив також, що на початку листопада відбудуться парламентські слухання законопроекту «Про професійну освіту». На думку освітянської спільноти, законопроект потребує значного доопрацюванння, тому представник Міністерства закликав голів обласних рад ще раз уважно його вивчити та подавати пропозиції щодо його редагування. Він також запросив усіх брати активну участь у слуханнях.
Перший проректор Запорізького національного університету Олександр Бондар у привітальному слові побажав учасникам заходу не лише насититися потрібною для роботи інформацією, але й приємними емоціями та наснагою від перебування на запорізькій землі. Олександр Григорович коротко розповів про ЗНУ та коледжі – Економіко-правничий і Торговий, а також закцентував увагу присутніх на важливості прийняття нормативних документів для успішної роботи навчальних закладів початкового рівня вищої освіти.
Надалі учасники засідання включилися в обговорення проблемних питань у своїй роботі. Зокрема, їх турбували невідповідності в різних законах щодо формулювань «молодший бакалавр» та «молодший спеціаліст», відсутність нормативних документів, які мають регулювати введення освітнього ступеня «молодший бакалавр», терміни прийому документів та зарахування на навчання під час вступної кампанії тощо. Цікавили голів обласних рад і питання прийому на навчання випускників навчальних закладів Луганської, Донецької областей та АР Крим, а також – доцільності зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до коледжів.
Основними тезами, що звучали під час виступів освітян, були такі: по-перше, професійно-технічну освіту не можна ставити на один щабель з неповною вищою освітою (навчанням в коледжі); по-друге, навчання в коледжі не є тотожним навчанню на підготовчих курсах.
Усі свої пропозиції голови обласних рад директорів навчальних закладів початкового рівня вищої освіти виклали у зверненнях до Міністра освіти та науки України Сергія Квіта та до голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки Лілії Гриневич.

Олександра Усенко