Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували міжнародний проект Еразмус Мундус «Нumeria»

У ЗНУ презентували міжнародний проект Еразмус Мундус «Нumeria»

29.10.2015 14:05 Міжнародна програма

28 жовтня в Запорізькому національному університеті відбулась презентація міжнародного проекту Еразмус Мундус «Нumeria» для аспірантів, докторантів, науковців і викладачів вишу.

Під час зустрічі викладач кафедри німецької філології і перекладу Олена Тупахіна, яка є координатором цього проекту, розповіла всім присутнім про перелік необхідних документів, вимоги до їх заповнення, етапи реєстрації на сайті проекту, правила оформлення рекомендації наукового керівника, мотиваційного листа, заповнення аплікаційної форми, а також можливості, які надає ця програма, а саме: повна стипендія для стажування у Європі протягом 6 місяців від 1,5 тисячі євро, навчальні програми аспірантури у 8 європейських вишах, вільний вибір навчальних модулів відповідно до власних потреб. Окрім цього, учасники проекту отримують від організаторів квиток в обидва кінці та медичне страхування.
Учасники цієї програми можуть обрати різні напрями стажування: філологія, педагогіка, психологія, соціологія, політологія, право, історія, міжнародні відносини, мистецтво, журналістика. Загалом проект орієнтований на цикл гуманітарних дисциплін.
За словами Олени Володимирівни, цей проект реалізується в ЗНУ вже 3 рік поспіль. У цьому році взяли участь у проекті 22 аспіранти і викладачі, які поїхали на стажування за програмою Еразмус Мундус, з них 6 осіб - за програмою «Нumeria». Всього ж загальна кількість представників ЗНУ, які беруть участь у проекті складає 68 осіб.
Також перед учасниками зустрічі виступив керівник відділу аспірантури та докторантури ЗНУ Юрій Каганов, який відзначив пріоритетність розвитку академічної мобільності, вивчення іноземних мов для ЗНУ, особливо для поглиблення дисертаційних досліджень науковців та розвитку міжнародних проектів. Крім того, Юрій Олегович розповів про плани введення спеціального навчального курсу для ознайомлення та навчання технологіям участі у різноманітних грантових міжнародних проектах і програмах, що стане корисним для студентів, науковців та викладачів ЗНУ.
Треба зазначити, що проект «Нumeria» зосереджений на зміцненні співробітництва в сфері гуманітарних наук, освіти, наукових досліджень, міжнародного співробітництва та мистецтва між вишами країн ЕС та ЄІСП (Європейський Інструмент Сусідства та Партнерства) з метою зміцнення інституціонального співробітництва та взаємодії між членами-партнерами та привернення уваги вищих посадових осіб на стратегії посилення інтернаціоналізації освіти. Метою цього проекту є організація мобільності студентів, аспірантів, докторантів, науковців, розвиток загальної системи акредитації та механізму визнання кваліфікацій, обмін знаннями, досвідом, технологіями, а також зміцнення контактів між вишами-партнерами.
Ця програма розрахована на аспірантів, докторантів, викладачів з науковим ступенем та здобувачів Запорізького національного університету. Також до цільової аудиторії цього проекту належать громадяни України, які станом на березень 2013 року є науковими співробітниками ЗНУ або працюють в одному із українських вишів і мають диплом про вищу освіту, та громадяни України, що належать до так званої «вразливої групи». Наприклад: 1) біженці, особи, що шукають політичного притулку; 2) ті, хто може довести, що вони є об’єктом расової, етнічної, релігійної, політичної, гендерної або сексуальної дискримінації; 3) внутрішньо переміщені особи; 4) ті, хто офіційно належать до меншини в країні проживання.
Партнерами цього проекту виступають такі європейські університети: Талліннський університет (Естонія) - координатор проекту, Гронінгенський університет (Нідерланди), Університет Тушія, м. Вітербо, (Італія), Університет Бабеша-Бояї, м. Клуж-Напока, (Румунія), Університет мистецтв імені Джордже Енеску, м. Ясси, (Румунія), Академія виконавчих мистецтв, м. Братислава, (Словацька Республіка), Університет Масарика м. Брно, (Чехія) та Лундський університет, м. Лунд,(Швеція).
За словами координатора проекту Олени Тупахіної, пакет документів необхідно зібрати до 7 грудня 2015 року.
Детальну інформацію про участь в проекті можна дізнатись на сайті відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами http://sites.znu.edu.ua/international-relations/, у групі ВК "Международный отдел ЗНУ", у координатора проекту Олени Тупахіної, а також на сайті програми «Humeria» http://humeria.eu/.

Олена Переверзєва