Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили питання децентралізації влади в Україні

На юридичному факультеті обговорили питання децентралізації влади в Україні

29.10.2015 13:21 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

28 жовтня на юридичному факультеті ЗНУ відбулося відкрите обговорення актуальних питань децентралізації влади в нашій державі. Захід відбувся за ініціативи декана юридичного факультету, д.ю.н., професора Тетяни Коломоєць та за сприяння кафедри конституційного і трудового права юридичного факультету ЗНУ. Провела засідання завідувач цієї кафедри, к.ю.н., доцент Ганна Журавльова. Участь у заході взяли студенти юридичного факультету денної форми навчання.

Засідання відбувалося у форматі виступів за окремими, заздалегідь відібраним, питанням та їх подальшого обговорення. Учасниками круглого столу стали Вікторія Тимчук (тема виступу – фінансові умови діяльності органів місцевого самоврядування в рамках децентралізації), Дмитро Калниш (тема – відповідальність службовців органів місцевого самоврядування), Маргарита Сердюк (тема – інститут префекта в Україні), Михайло Шевченко (тема – зупинення префектом актів місцевого самоврядування), Іван Шумейко (тема – добровільне об’єднання територіальних громад), Роман Онищенко (тема – становлення і розвиток місцевого самоврядування в незалежній Україні), Роман Агаєв (тема – поняття і сутність децентралізації), Катерина Кметь (тема – очікувані ризики в процесі децентралізації влади), Аліна Кузьміна (тема – муніципальна варта), Анастасія Сідельникова (тема – чим відрізняється децентралізація від федералізації), Анастасія Латипова (тема – децентралізація: міжнародний досвід), Ксенія Шепель (тема – децентралізація: фактори ризику становлення в Україні), Альона Лепська (тема – SWOT-аналіз децентралізації державної влади в Україні: загрози, можливості, сильні, слабкі сторони і їх взаємозв’язок), Анатолій Степашко (тема – особливості формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації).
Доповіді учасників викликали жваву дискусію, зокрема студенти висловлювали власну думку стосовно проекту змін до Конституції України, цитували окремі думки суддів Конституційного Суду України стосовно цього проекту, обговорили вплив інституту префекта на стан дотримання принципу поділу гілок влади в Україні. Висловлені під час круглого столу критичні зауваження і пропозиції стануть відправною точкою наступних обговорень і дискусій в цій сфері.

Юридичний факультет