Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи ЗНУ розглянули творчість українського драматурга Івана Карпенка-Карого

30.10.2015 13:01 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет Конференція

30 жовтня на філологічному факультеті Запорізького національного університету у рамках святкування Дня слов’янської писемності відбулася студентська наукова конференція «І. Карпенко-Карий – “батько” українського театру (до 170-річчя від дня народження)».

Захід відкрила декан філологічного факультету ЗНУ, к. філ. н., професор кафедри української літератури Тамара Хом’як. Вона привітала учасників конференції та зазначила, що Іван Карпенко-Карий був батьком українського театру, котрий доклав чимало зусиль для розвитку драматургії у нашій країні. Так, наприклад, письменник Олесь Гончар називав родину Івана Карпенка-Карого «женьшеневим кущем Тобілевичів», оскільки вони стали корифеями національного театрального мистецтва.
Студенти 3 курсу філологічного факультету підготували до наукової конференції доповіді, в котрих розглянули творчість видатного драматурга. Зокрема, Марія Ленок розповіла про сучасне прочитання драматургії Івана Карпенка-Карого, а Катерина Бойко у своєму виступі розглянула концепцію людини в драматургії письменника.
У свою чергу, Анастасія Яланська підготувала доповідь на тему «Розвиток І. Карпенком-Карим драматургічних жанрів», а Анастасія Товкач – «І. Карпенко-Карий – майстер масових сцен».
Цікавими були також наукові роботи Альони Новосьолової «Драма “Бурлака” – “Вельми живий драматичний малюнок безправ’я”», Анни Ковнір «Трагізм образу Харитини за драмою “Наймичка”», Настасії Ісачук «Психологізм як один із засобів характеротворення в драмі “Безталанна”», Віталіни Дудніченко «Проблема зради в трагедії “Сава Чалий”» та Ірини Волкової «Проблема “Що робити?” та художнє втілення її в дилогії “Суєта”, “Житейське море”».
Наприкінці заходу декан філологічного факультету Тамара Хом’як подякувала учасникам конференції за виявлену цікавість до творчості Івана Карпенка-Карого, відзначила актуальність та ґрунтовність наукових робіт студентів, а також вручила доповідачам пам’ятні подарунки.

Олена Ярошенко