Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології відбувся концерт Любові Беркової-Житомирської

30.10.2015 13:03 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології акторська майстерність

28 жовтня на сцені навчального корпусу ЗНУ №8 (БК ім. Дроб’язка) відбувся вечір вокальної музики. Головною «винуватицею» свята стала Любов Григорівна Беркова-Житомирська – викладач з вокалу, старший викладач кафедри акторської майстерності. Разом зі своїми учнями – студентами спеціальності «Театральне мистецтво» – вона подарувала глядачам справжнє свято музики: у концерті звучали арії з опер та оперет, класичні та сучасні твори, вокальні мініатюри. Програма концерту була дуже насиченою та яскравою: виконавці змінювали костюми, прикрашали номери танцювальними елементами, перетворюючи виступи на маленькі захоплюючі вистави.

Майстерність, професіоналізм і творчий потенціал Любові Григорівни не має меж – однаково талановито вона виконувала як старовинні романси («Очи черные» – муз. невідомого автора, «Только раз» – муз. Б. Фоміна, «Снова пою» – муз. Д. Ботарі), так і твори сучасних композиторів («Дівчинонька» – муз. Н. Боєвої, сл. Г. Лютого, «Лише твоя» – муз. Л. Попернацького, сл. Н. Зубицької, «Ніченька» – муз. Є. Пасічника, сл. О. Олеся). Справжнім сюрпризом стали спільні виступи викладачки зі своїми студентами – дует зі студентом V курсу Костянтином Кузьміним з єврейською народною піснею «Тум-балалайка», російська народна пісня «Ванька-Танька» в обр. О. Даргомижського в ансамблі зі студентами V курсу Аліною Церпицькою, Ростиславом Анасійчуком та Костянтином Кузьміним та надзвичайно запальний, яскравий номер з оперети І. Кальмана «Фіалка Монмартру» в дуеті зі студенткою ІV курсу Анною Акішиною та танцювальною підтримкою студенток ІV курсу Анастасії Ляшиченко та Катерини Слатвінської.
Слухачі мали змогу отримати справжню насолоду від різноманіття вокальних виступів молодих виконавців. Бурхливими оплесками зустрічали глядачі яскраві театралізовані номери старшокурсників: арію Зібеля з опери Ш. Гуно «Фауст» у виконанні Аліни Церпицької та арію Кола Брюньон з однойменної опери Д. Кабалевського у виконанні Ростислава Анасійчука, темпераментний виступ Анни Акішиної з романсом «Старый муж», запальну «Пісеньку Пепіти» з оперети І. Дунаєвського «Вільний вітер» у виконанні Катерини Процак та харизматичну вокальну мініатюру Дмитра Бабчука про титулярного радника (композитор О. Даргомижський). Особливо жваво глядачі відреагували на жартівливу музичну сцену студентів V курсу з мюзиклу Ф. Лоу «Моя прекрасна леді» та саркастичний «Дует двох баб» у виконанні Анни Акішиної та Катерини Процак з опери М. Римського-Корсакова «Ніч перед Різдвом».
Студентки ІІІ курсу Вікторія Пташинська та Інна Качан також мали змогу продемонстрували свої вокальні та акторські здібності: Вікторія вразила слухачів своїм потужним голосом в класичних творах – арії Оксани «Прилинь, прилинь» з опери А. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» та арії Елізи з мюзиклу Ф. Лоу «Моя прекрасна леді», а Інна запам’яталася чуттєвим виконанням сучасної болгарської пісні «Болгарська троянда» та надзвичайно яскравим номером з мюзиклу «Бурлеск» (танцювальний супровід підготували студентки ІІІ курсу Вікторія Кабашко та Ярослава Перегінець). Запам’яталася глядачам і студентка ІІ курсу Анастасія Азарєнкова, яка виконала дві різнопланові композиції – проникливу вокальну мініатюру Ц. Кюі «Коснулась я цветка» та грайливу пісню Олександри з оперети І. Кальмана «Фея карнавалу». Поряд зі старшокурсниками на цій сцені вперше виступили студентки І курсу – Маргарита Мозгова з ліричною піснею «Полюбила я парнишку» та Ольга Басько, яка «завела» глядацький зал запальним виконанням пісні «Карма» з репертуару групи «Інь-янь» та пісні «Шльопки» з репертуару Ольги Полякової.
Виступи студентів дали можливість продемонструвати глядачам свій талант та творчий потенціал, які зуміла відкрити в майбутніх акторах їхній викладач з вокалу – Любовь Беркова-Житомирська Вона завжди була та залишатиметься для них не тільки викладачем, а й своєрідною «мамою» – про це заспівали для неї студент ІV курсу Дмитро Бабчук з піснею «Мама» та її випускниця, а нині її наступниця на викладацькому поприщі, Крістіна Бондарєва, яка присвятила своєму викладачеві пісню «Мальви», а також виконала дуже проникливу композицію з репертуару О. Ваєнги «Шопен».
Наприкінці свята на глядачів очікував ще один сюрприз: з вокальною композицією, написаною у співавторстві з композитором В’ячеславом Тодикою, на сцені виступив чоловік Любові Григорівни Олександр Житомирський – її вірний партнер як по творчості, так і по життю.
Створювати святкову атмосферу вечора допомагали концертмейстер Олена Кулініч та звукорежисер Геннадій Прокопенко.
Бурхливими оплесками, квітами та теплим напутнім словом завідувача кафедри акторської майстерності, професора Галини Локарєвої завершилося це радісне свято – свято музики, радості та ЛЮБОВІ!

Олена Кулініч