Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ визначили кращих знавців із ландшафтного дизайну

В ЗНУ визначили кращих знавців із ландшафтного дизайну

06.11.2015 13:00 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет конкурс ландшафтного дизайну

5 листопада на біологічному факультеті Запорізького національного університету провели традиційний конкурс студентських робіт «Кращий знавець ландшафтного дизайну», в якому взяли участь студенти біологічного факультету та учні наукового товариства обдарованої молоді при ЗНУ «Молодий університет».

Такі конкурси проводяться на біологічному факультеті щороку. Усього участь у цьогорічному змаганні взяли 18 студентів 1-4 курсів спеціальності «Садово-паркове господарство», а також 11 учнів 8-11 класів Запорізьких загальноосвітніх шкіл №№ 29, 86, 72 – членів наукового товариства обдарованої молоді при ЗНУ «Молодий університет», які виявили бажання продемонструвати свої знання, вміння і таланти в оформленні проектів, створенні флораріумів та фоторобіт.
На початку заходу всіх учасників привітала декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. Вона відзначила важливість і необхідність проведення таких конкурсів як для студентів, так і для учнів, адже вони допомагають збагатити світогляд і розвинути вже отримані знання, вміння і навички. Людмила Олександрівна побажала всім успіхів і натхнення та запросила учнів продовжити навчання на біологічному факультеті ЗНУ.
Організаторами заходу виступили керівництво факультету і викладачі кафедри садово-паркового господарства і генетики рослин, які вже не перший рік навчають студентів і відзначають зріст їхніх навичок та вмінь. Вони і стали членами журі цього конкурсу. Серед них: декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, завідувач кафедри садово-паркового господарства і генетики рослин Віктор Лях, доценти цієї кафедри Світлана Яковлева-Носарь, Ірина Приступа та завідувач кафедри імунології та біохімії Віра Копійка.
Крім того, учасники шляхом індивідуального голосування теж визначали кращі роботи. Кращих знавців із ландшафтного дизайну обирали в 3 номінаціях: «Настільний флораріум», фотоконкурс «Ландшафтний дизайн у Запоріжжі» та «Вікторина». Для створення настільних флораріумів учасники використали у своїх роботах різноманітні матеріали: штучне і природнє каміння, рослини, спили дерев, керамічних казкових персонажів, мох, намистини і гілки дерев. Критерії оцінки робіт студентів залишились незмінними: оригінальність, складність виконання, різноманітність використаних рослин і матеріалів. Всього у конкурсі настільних флораріумів були представлені 9 робіт: «Одного разу в казці», «Сон Аметіс», «Bikini Bottom», «Літній настрій», «Будинок Хоббіта», «Натхнення», «Техас», «Імпресіонізм».
Крім того, для учасників провели вікторину, під час якої завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Віктор Лях у форматі експрес-опитування перевірив знання зі спецкурсів напряму «Лісове і садово-паркове господарство». Так, студентів запитували про особливості росту і визрівання рослин, овочів, грибів, органічні речовини, назви плодів тютюну, соняшника, капусти та інше. Перший етап вікторини складався із загальних запитань, на другому – гравцям запропонували скласти речення із певними словами, на третьому вони мали перекласти назви рослин українською, а під час останнього перевірили ерудицію учасників і швидкість їхнього мислення.
Після підбиття підсумків змагання кращими у фотоконкурсі «Ландшафтний дизайн в Запоріжжі» визнали роботи Ольги Семенової «Сплячий водограй» (1 місце), Діани Стефанів «Проспект Леніна» (2 місце), Володимира Педуса «Сучасність» (3 місце). У конкурсі настільних флораріумів 1 місце здобула робота Ануш Бабаян і Надії Сидорашко «Літній настрій», 2 місце – робота «Натхнення» учасників гуртка «ЗОЦЕНТУМ», а 3 місце – робота «Домік Хоббіта» Марії Ползик. Переможницею вікторини стала студентка 4 курсу Владислава Майлунець. Крім того, приз отримала і студентка 4 курсу Анастасія Лозовицька.
Всі переможці були відзначені почесними грамотами. До того ж, за активну участь у фотоконкурсі та конкурсі настільних флораріумів грамоти вручили Даші Шаровій, Олександру Ковпаку, Маргариті Гулідовій, Діані Стефанів, Марії Гулідовій та Іллі Гулідовову.

Олена Переверзева