Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Конкурс декламаторів влаштували до ювілею Сергія Єсеніна

Конкурс декламаторів влаштували до ювілею Сергія Єсеніна

09.11.2015 10:43 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет свято конкурс

6 листопада на філологічному факультеті ЗНУ на честь 120-річчя від дня народження видатного поета Сергія Єсеніна влаштували конкурс декламаторів поезії. Захід проходив у читальному залі філологічних наук Наукової бібліотеки, співробітники якої для створення творчої святкової атмосфери підготували тематичну виставку, до експозиції якої увійшли як твори поета, так і монографії та критична література, присвячені його життю та творчості.

У конкурсі взяли участь студенти філологічного факультету та факультету соціальної педагогіки та психології. Крім того, приєднатися до свята і продемонструвати своє вміння декламаторів вирішили й студенти Запорізького національного технічного університету.
Членам журі, до складу якого увійшли: викладач сценічної мови кафедри акторської майстерності ЗНУ Тетяна Петрик, завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко та почесний гість заходу – поет, прозаїк, драматург, журналіст, ведучий літературних програм на ТК «Запоріжжя» Олесь Барліг, – було нелегко обрати переможців творчого змагання, адже всі конкурсанти підійшли до участі в конкурсі дуже відповідально й натхненно.
При нарахуванні балів оцінювалося не тільки вміння триматися перед публікою, подати текст, донести до аудиторії емоції, правильно розставити акценти, а й акторська майстерність, композиція виступів.
На початку заходу всі конкурсанти отримали від Тетяни Дмитрівни корисні поради щодо виступів: «По-перше, – сказала вона, – потрібно розуміти те, про що ти читаєш, по-друге, важливе значення має дикція, по-третє, – душа поета і, по-четверте, темперамент» .
Ведуча заходу, доцент кафедри російської філології Оксана Темна підготувала аудіозаписи виконання Сергієм Єсеніним деяких його власних творів, що дозволило аудиторії ознайомитися зі стилем і манерою виступу поета.
Під час тривалих перемовин щодо підбиття підсумків і розподілу місць, працівники бібліотеки провели міні-лекцію «Життя Сергія Єсеніна» і ознайомили аудиторію з цікавими фактами біографії поета.
Оголошення результатів розпочалося з подяки всім учасникам за те, що вони змогли створити таку чудову атмосферу заходу, де зібралися люди дійсно зацікавлені творчістю письменника, за розкриття творчих граней Сергія Єсеніна. За результатами конкурсу кількість балів, що розділяла конкурсантів була мінімальна.
І місце посіли: студенти ЗНТУ Руслан Єфименко та Іван Сизов, що виконували пісенні композиції «Гуляка» та «Заметался пожар голубой»; Ірина Левчук, студентка 1 курсу (спеціальність «Театральне мистецтво») факультету соціальної педагогіки та психології за літературну композицію «Ну, целуй меня, целуй»; Андранік Асатрян, представник ЗНТУ (із віршем «Черный человек»); студент 2 курсу філологічного факультету (спеціальність «Українська мова та література») Дмитро Покрова за декламацію поезії «Пой же, пой. На проклятой гитаре...»; студент 2 курсу (спеціальність «Театральне мистецтво») факультету СПП Роман Капітанов (поезії «Мне осталась одна забава», «Я усталым таким ещё не был»).
ІІ місце вибороли: студентка 1 курсу філологічного факультету (спеціальність «Мова і література (російська)») Акименко Надія («Ты меня не любишь, не жалеешь...»); студент 2 курсу філологічного факультету (спеціальність «Переклад (український, російський, болгарський, польський)») Артем Чеверда («Письмо к женщине»), першокурсник факультету СПП (спеціальність «Театральне мистецтво») Іван Скіба («Грубым даётся радость»); першокурсниця факультету СПП (спеціальність «Театральне мистецтво») Катерина Якимець («Ну, целуй меня, целуй»).
ІІІ місце розділили між собою: студентка 1 курсу філологічний факультет (спеціальність «переклад (український, російський, болгарський, польський)») Юліана Петрова («Видно, так заведено навеки») та студентка 2 курсу філологічного факультету (спеціальність «Українська мова та література») Аліна Чичерова («Письмо матери»).
Почесний гість заходу Олесь Барліг подякував усім конкурсантам за сміливість і за насичення класичних текстів сучасними барвами. Також він зазначив, що сподівається на те, що студенти продовжать цю традицію і наступні читання зберуть разом ще більше талановитих людей.

Філологічний факультет