Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутніх менеджерів ЗНУ навчали, як стати успішними HR-фахівцями

Майбутніх менеджерів ЗНУ навчали, як стати успішними HR-фахівцями

11.11.2015 15:52 Все Факультети Менеджменту факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування навчання майстер-клас

Сьогодні, 11 листопада, в рамках серії зустрічей з теми «Практичні поради молодому фахівцю щодо особистісного і професійного росту для початку успішної кар’єри», що тривають на факультеті менеджменту, до Запорізького національного університету завітала заступник директора з управління персоналом та соціального розвитку ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Людмила Василега. Захід організували співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування нашого вишу.

На початку зустрічі декан факультету менеджменту, професор Ірина Шавкун подякувала організаторам та шановній гості. Також Ірина Григорівна закликала студентів скористатися всіма можливостями для підвищення рівня знань і вмінь, які надає їм такий формат заходу, зокрема поставити актуальні для них запитання досвідченому фахівцю з HR-менеджменту.
Захід відкрила і представила гостю студентській аудиторії провідний фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Оксана Булавіна. Також на майстер-класі були присутні фахівець цього відділу Ірина Зобова та заступник декана факультету менеджменту з виховної роботи Андрій Кургузов.
Людмила Вікторівна провела для студентів 3 курсу факультету майстер-клас «Роль і місце HR: тенденції та реальність». Вона нагадала студентам, що на сьогодні, за умови обмеженості й обмеженості ресурсів у світі, все більшого значення для успішного розвитку бізнесу в усіх галузях виробництва все важливішу роль відіграє людський фактор. Саме тому посада HR-менеджера набуває чималого значення в очах керівництва компаній і підприємств. Аби бути успішним управлінцем у цій галузі, на думку Людмили Вікторівни, менеджер має володіти не лише потрібними знаннями й навичками, але й мати такі особисті якості, як ініціативність, креативність, стресостійкість, емпатія, гнучкість, вміння вирішувати відразу кілька задач та прагнення до самовдосконалення й оволодіння новими знаннями.
Людмила Василега закликала студентів використати час, що залишився до завершення навчання, на побудову й втілення у життя ефективної стратегії з пошуку роботи у великих компаніях. Вона запевнила, що за цей час можна чимало встигнути: покращити свій рівень володіння англійською, що на сьогодні є необхідною умовою для успішної кар’єри менеджера, побувати на стажуванні під час проходження практик у вподобаних кампаніях чи підприємствах, відвідувати майстер-класи й тренінги, аби сформувати необхідні професійні навички, розширювати коло знайомств серед професіоналів-практиків у бажаній професії тощо. Також вона порекомендувала кілька книг, які допоможуть всім охочим краще зрозуміти особливості діяльності HR-менеджера й стати справді ефективним фахівцем.
Крім того, на завершення майстер-класу Людмила Вікторівна на прохання студентів влаштувала їм невеличку практичну вправу. Одна зі студенток-учасниць заходу зіграла роль випускниці, що прагне влаштуватися на роботу до ТОВ «ЗТРК», та презентувала себе й свої досягнення перед вимогливим керівником HR-відділу цього підприємства. Потім Людмила Василега на конкретному прикладі проаналізувала сильні та слабкі сторони такої презентації та дала студентам кілька практичних порад щодо поведінки під час співбесіди з потенційними роботодавцями.
Насамкінець заходу гостя запросила всіх студентів завітати до Запорізького титано-магнієвого комбінату, де їх завжди будуть раді бачити під час проходження практик і стажувань. Вона побажала їм якнайшвидше остаточно визначитись із майбутнім фахом і докласти всіх зусиль, аби досягти успіху у вподобаній галузі.

Таміла Тарасенко