Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ відбулася конференція зі звичаєвого права

На юридичному факультеті ЗНУ відбулася конференція зі звичаєвого права

13.11.2015 14:22 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Конференція

13 листопада на юридичному факультеті Запорізького національного університету у рамках освітнього проекту «Патріотичне виховання упродовж життя: Звичаї як джерело права України від Запорозької Січі до сьогодення» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Звичай як джерело права: від Запорізької Січі до сьогодення». Організаторами освітнього проекту виступили представники юридичного факультету ЗНУ, Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та Всеукраїнська федерація «Спас».

На початку заходу декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць привітала учасників конференції та зазначила, що в освітньому проекті «Патріотичне виховання упродовж життя: Звичаї як джерело права України від Запорозької Січі до сьогодення» взяли участь не лише студенти нашого вишу, але й вихованці дитячих садочків та шкіл міста Запоріжжя.
Так, серед вихованців дитячих садків-дошкільних навчальних закладів №235 «Горошина» та №196 «Рожева зоренька» був проведений конкурс малюнків «Звичаї та традиції українського народу». Учні молодших класів гімназії №6, Запорізького навчально-виховного комплексу №103, гімназії №31 у рамках проекту підготували яскраві презентації про звичаї та традиції українського народу, а старшокласники гімназії №8, Запорізької спеціалізованої школи №40 та Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» написали патріотичні есе на цю ж тему.
Із вітальними словами до переможців конкурсів звернулись перший проректор ЗНУ, професор Олександр Бондар, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова та Президент Всеукраїнської федерації «Спас», член координаційної Ради при Президенті України Олександр Притула. Зокрема, Олександр Григорович зазначив, що лише завдяки спільним зусиллям освітніх установ, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій нашого міста можна досягти значних результатів на ниві патріотичного виховання молоді.
Після урочистого вручення дипломів та пам’ятних подарунків переможцям конкурсів малюнків, есе та презентацій розпочалася міжнародна науково-практична конференція «Звичай як джерело права: від Запорізької Січі до сьогодення».
Під час пленарного засідання зі своїми доповідями виступили перший проректор ЗНУ, професор Олександр Бондар («Звичай як джерело реалізації земельних відносин: досвід Запорізької Січі та реалії сьогодення»), декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць («Звичай як джерело адміністративного права: ретроспективний, доктринальний та нормотворчий аспекти»), декан історичного факультету ЗНУ, професор Володимир Мільчев («”Казацький хліб” в системі звичаєвого права запорізького козацтва»), доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету ЗНУ Роман Молдавський («Релікти звичаєвого права в усних наративах селян Південної України»), студенти 4 курсу юридичного факультету ЗНУ Микита Жуков («Судова система часів Запорізької Січі») та Олександра Максименко («Правовий звичай Запорозької Січі та сучасність»).
Взяти участь у конференції виявили бажання і науковці закордонних вищих навчальних закладів. У режимі онлайн зі своїми доповідями виступили професор Вроцлавського університету (Республіка Польща) Яцек Мазуркевич «Звичай як джерело права Республіки Польща (в аспекті історико-правового аналізу), професор Університету імені Георга Августа (Федеративна Республіка Німеччини) Томас Манн «Звичаєві традиції в регулюванні публічних правовідносин у Німеччині: історико-правовий аспект» та почесний дослідник Ліверпульської школи права (Велика Британія) Кірон Рід «Звичай як джерело права Великої Британії: історія, сучасність, майбутнє».
Одразу після пленарного засідання відбулося засідання секцій. Доповіді для участі у конференції підготували понад 70 викладачів та студентів ЗНУ, Запорізького національного технічного університету, Класичного приватного університету, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Київського національного економічного університету, Центру підвищення кваліфікації та перепідготовки державних службовців органів місцевого самоврядування, а також Запорізьких гімназій № 6, № 47, № 11 та гімназії «Запорізький січовий колегіум».
За результатами міжнародної науково-практичної конференції «Звичай як джерело права: від Запорізької Січі до сьогодення» буде видано збірник наукових праць її учасників.

Олена Ярошенко