Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Віце-консул Посольства США в Україні Фредерік Стокс зустрівся зі студентами ЗНУ

Віце-консул Посольства США в Україні Фредерік Стокс зустрівся зі студентами ЗНУ

13.11.2015 14:29 Відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними судентами візит почесний гість віце-консул Посольства США

Вчора, 12 листопада, до Запорізького національного університету завітав з офіційним візитом віце-консул Посольства США в Україні Фредерік Стокс. Він підготував лекцію «Студентські програми обміну та навчання» та відповідну презентацію. Мовою спілкування на зустрічі, за ініціативи студентства, була виключно англійська. Молодь змогла поставити запитання щодо того чи того типу візи, процедури її отримання, вікових обмежень учасників програм академічних обмінів, списку акредитованих агентств посередників між студентством і роботодавцем за кордоном, ризиків нелегального перебування у США тощо. Також кожен отримав посилання на ключові веб-сайти та огляд освітніх можливостей, які надає Посольство США в Україні.

Представив студентству гостя проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, який відзначив важливість розширення кордонів пошуків і розвитку молоді, особливо на міжнародному рівні. А згодом запросив до слова пана Стокса. Лекцію і відповідну презентацію віце-консул присвятив інформації про навчання за кордоном, типам віз М та F, а також програмам обмінів США та процедурі подання візової заявки, її термінах.
Гість детально зупинився на відмінностях між різними типами навчальних віз. Він відзначив, що найбільшою популярністю серед українських студентів, що їдуть на навчання до США користуються такі спеціальності, як бізнес-адміністрування, менеджмент, інженерія, соціальні науки та інформаційні технології. Фредерік Стокс розповів про можливості участі в літніх програмах Summer Work Travel Program та нюансах, на які студентам варто звернути увагу при виборі агентств-посередників. Ще однією літньою програмою, яку представив віце-консул, був проект Camp Counselors Program – молодіжні табори у США для студентів. Також у презентації йшлося й про Au Pair – програму, розраховану на осіб віком від 18 до 26 років. Вона стосується догляду за дітьми в американських родинах.
Згодом присутнім повідомили, що Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні координує та надає інформацію про програми академічних обмінів Державного департаменту США для українських студентів, вчителів, викладачів, дослідників та інших осіб. Що ж до відбору цих учасників, то він здійснюється на засадах безкоштовного відкритого конкурсу. Головна умова до заявників – вільне володіння англійською.
Для студентів Посольство, зокрема, рекомендує й програму обміну Global UGRAD. Вона надає можливість студентам бакалаврату ВНЗ денного відділення навчатися протягом одного академічного семестру в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США. А от Фулбрайтівські гранти для навчання на магістерському рівні даються на навчання в американських університетах від одного до двох років. Вони дозволяють здобути ступень магістра за кордоном. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ. Програма стосується таких галузей спеціалізацій: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни (за винятком спеціальностей: бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина). Партнером в адмініструванні проекту є офіс програм ім. Фулбрайта.
Для молодих викладачів та дослідників представили проект FFDP. Його учасники проводять дослідження в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі, аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня, кандидати наук (не пізніше 5 років після захисту), адміністратори ВНЗ, співробітники науково-дослідних установ, журналісти, фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалісти у сфері управління культурою тощо.
Присутні також змогли ознайомитися з багатьма іншими програмами академічних обмінів. Наприклад для учнів шкіл рекомендували Проект майбутніх лідерів Flex. Ця програма для школярів країн співдружності незалежних держав (СНД) – Євразії, яка фінансується урядом США та надає стипендії учням, які дають їм змогу подорожувати, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати в американській родині. До речі, партнер в адмініструванні Flex в Україні – Американські Ради з міжнародної освіти.
На заході звучали рекомендації і для вчителів середніх шкіл. Йшлося про Програму педагогічної майстерності та досягнень вчителів шкіл Євразії та Південної Азії (ТЕА). Вона передбачає підвищення викладацької майстерності, розвиток викладацьких навичок та ознайомлення зі США. Крім того, вчителі таким чином отримують можливість підвищити кваліфікацію із предметів викладання, удосконалити свої навички та підвищити рівень знань про США. Така шеститижнева програма включає: академічне навчання, інтенсивний тренінг з методів викладання, написання навчального плану, стратегій викладання, лідерства в освіті, навчання інтернет-технологіям та їхнього використання у процесі викладання. Між іншим, програма включає і 3-тижневе стажування у середній школі з метою активної співпраці учасників із американськими колегами та учнями.
Освітні можливості, які надає Посольство США, включають також і літні інститути з американістики. Це 6-тижневі академічні семінари для викладачів ВНЗ, які мають 6 основних напрямків: вивчення американської політології, зовнішньої політики, релігії, літератури, журналістики, історії та суспільства.
Також існують програми для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту. Вони мають змогу проводити свої дослідження в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США (3-9 місяців). Для фахівців та викладачів соціально-гуманітарного профілю працює проект, покликаний сприяти налагодженню і розвитку наукової і культурної співпраці у коледжах і університетах США, що мають ще малий досвід у сфері міжнародної освіти. Фахівців запрошують на викладання, для поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів.
Для навчальних та наукових установ України діє проект, у рамках якого є нагода запросити американських науковців й фахівців різного профілю для викладання й проведення дослідження на термін від одного семестру до двох. Представники США беруть участь у наукових програмах чи конференціях, консультують керівників й адміністраторів із питань управління освітою, проводять семінарів, спрямовані на підвищення кваліфікації українських спеціалістів, осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів, започатковують спільні наукові проекти.
Крім того працюють програми для фахівців на середньому етапі розвитку кар’єри, для молодих держслужбовців, співробітників неурядових організацій та інших фахівців у галузі держполітики тощо.
Детальну інформацію про кожен із них можна знайти на офіційному сайті Посольства: http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/
Крім того, фахові консультації чекають на кожного і у відділі міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Запорізького національного університету.

Марія Канцелярист

Схожі новини