Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Мандрівний фестиваль DocudaysUA завітав до ЗНУ

Мандрівний фестиваль DocudaysUA завітав до ЗНУ

19.11.2015 09:59 Університет дозвілля фестиваль факультет журналістики

Запорізький національний університет став однією із зупинок Мандрівного фестивалю DocudaysUA. На базі нашого вишу 17 листопада відбувся показ фільму французького режисера Олів’є Мажі під назвою «Іон». Ініціатором проведення заходу стала викладач факультету журналістики, керівник проектів «Центр мистецтв ‘’Арт-Простір’’» Інна Стащук.

Фільм, який показували в стінах університету, розповідає про чоловіка Іона. Він народився у Румунії, в умовах диктатури Чаушеску, в ранньому дитинстві майже повністю втратив зір. Разом із дружиною та сином Іон тікає за кордон, аби уникнути хаосу, страху й погроз. У цей складний період чоловік настільки розгублений, що навіть розмірковує над самогубством, як варіантом розв’язання проблем. Проте, у Бельгії він отримує статус біженця та місце роботи у поліції. «У мене є давній та відданий друг дитинства. Цей друг – література», - говорить герой. Література та віра у майбутнє допомогли Іонові повернутися до нормального життя.
На перегляд фільму прийшли як студенти університету, так і представники старшого покоління. Для кожного з відвідувачів цей фільм зачепив певну проблему. «Такі фільми необхідно показувати запоріжцям. Навіть якщо вони не будуть сприйматись, оскільки вони документальні, не художні, а отже – незвичні для пересічного глядача. Такі фільми вчать жити», - поділилась враженнями студентка факультету журналістики Катерина Майборода.
Пенсіонерка Олена Едуардівна відвідала вже не перший показ фільму під проводом «Арт-Простору». «Я ще раз переконалась у тому, що жодна людина не повинна «плисти за течією». Якщо ми будемо виявляти волю, до чогось прагнути, доля буде зводити нас із потрібними людьми, на зустріч із якими ми навіть не чекатимемо», – такі висновки зробила пані після перегляду стрічки «Іон».
«Показуючи кращі фільми DocudaysUA, ми прагнемо відкрити глядачам документальне кіно як таке. У таких фільмах зазвичай немає спецефектів, екшну, зате в них фіксується життя, яким воно є, тому дивитись їх складніше, ніж художнє кіно. Документальне кіно (тим паче, на тему прав людини) завжди має кілька смислових пластів, які треба помітити й обдумати. Фільми, що ми показуємо, зроблені різними режисерами з різних країн світу – від України до Аргентини, вони мають різну стилістику, але найголовніше є зрозумілим для глядача. Це кіно дозволяє впізнати в чужих історіях знайомі реалії, показує, які проблеми є в інших країнах», – так окреслює мету організаторів фестивалю викладач Інна Стащук.
Мандрівний фестиваль DocudaysUA є логічним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA, який проводиться щовесни в Києві. Восени кращі фільми конкурсної і позаконкурсної програми Фестивалю показують у різних містах і містечках України. Цього року це понад 200 міст, серед них у Запорізькій області – Запоріжжя, Оріхів, Токмак, Енергодар, Василівка, Вільнянськ, Гнаровське.
Організаторами заходів Мандрівного в Запорізькій області окрім «Центру мистецтв «Арт-Простір» - регіональний партнери DocudaysUA – кіноклуб «Сходження». Марина Галич
Дізнатися більше можна, завітавши за посиланням: http://art-prostor.zp.ua/wp-content/uploads/2015/10/docudays_ua.jpg