Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету стали учасниками наукової конференції у Києві

Студенти юридичного факультету стали учасниками наукової конференції у Києві

19.11.2015 14:21 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет науково-практична конференція

Студенти юридичного факультету Михайло Шевченко та Дмитро Калниш (науковий керівник: професор Тетяна Коломоєць) відвідали Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та взяли участь у науково-практичній конференції «Норми права: соціологічні та філософські проблеми конституційної реформи».

Цей захід відбувся у Києві 16 листопада за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників», Київського регіонального центру Національної академії правових наук України та міжнародної громадської організації «Асоціація милосердя “Еммануїл”». У числі його учасників тут були присутні гості із США - професор університету Регента Джеймс Девідс та професор Інституту реформації Брюс Андерсон. Під час пленарного засідання привітали шановне наукове товариство та окреслили коло питань, які розглядалися на конференції, президент ВГО «Асоціація українських правників», Заслужений юрист України Василь Костицький, декан юридичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка, професор Іван Гриценко, директор Інституту держави і права ім. В. М. Корецького, академік Національної академії правових наук України Юрій Шемшученко, член-кореспондент Національної академії правових наук України, професор Олег Литвак та в. о. завідувача кафедри теорії права та держави юридичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка Олександр Ковальчук.
Під час доповідей вітчизняні науковці та зарубіжні гості, перед усім, звернули увагу присутніх на християнський вимір та моральний зміст правового законодавства країн Європи та Америки. Були також розглянуті проблеми теоретико-методологічних досліджень у галузі права, питання конституційної реформи, у тому числі моменти, пов’язані із децентралізацією влади тощо.
Студенти Запорізького національного університету також представили свої погляди на окремі аспекти реформування галузі права. Дмитро Калниш виступив із доповіддю «Конституційна реформа права на правову допомогу», а Михайло Шевченко проаналізував «Соціологічні та філософські проблеми реалізації ідеї верховенства права у контексті здійснення конституційної реформи».
Обидва студенти відзначають, що участь у конференції була доволі корисною не тільки для розвитку їхніх фахових навичок, а й загального кругозору, вони отримали можливість почути доповіді провідних науковців та практиків галузі права, поспілкуватися із ними та отримати багато позитивних емоцій. Михайло Шевченко також зауважує, що у ході підготовки до конференції він отримав змогу широко поглянути на галузь права і сформувати власний оціночний погляд на конституційну реформу, побачити проблеми, які доведеться вирішувати надалі молодим правникам. Однак, сфера його власних інтересів зосереджується у площині фінансового права та фінансового розслідування, чому і бажає присвятити свою майбутню діяльність.

Олена Хлистун