Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ розширює межі співпраці з Університетом Дю Мен (м.Ле Ман, Франція)

ЗНУ розширює межі співпраці з Університетом Дю Мен (м.Ле Ман, Франція)

19.11.2015 15:08 Все Факультети Біологічний Іноземної філології Менеджменту Факультет іноземної філології міжнародна співпраця

З гарними новинами повернулася з відрядження до Франції декан факультету іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент Галина Морошкіна. За результатами зустрічей з адміністрацією та викладачами Університету Дю Мен, було визначено напрями, за якими розшириться співпраця між нашими вишами. Зокрема, йшлося про збільшення кількості спеціальностей програми подвійного диплома, яка діє в ЗНУ ще з 2008 року.

Запорізький національний університет відомий у Франції як надійний партнер та потужний освітній осередок з підготовки фахівців різних напрямів. Президент університету Дю Мен Рашид Гержума висловив своє задоволення від співпраці з нашим вишем, а директор Інституту науки і техніки Бернар Кастанєда та заступник директора з питань міжнародного співробітництва Ніріна Рандріанантоандро відзначили високий рівень знань студентів ЗНУ.
Під час зустрічі Галини Морошкіної, яка є координатором програми подвійного диплома в ЗНУ, з проректором з міжнародних відносин Еліан Альмале йшлося про розширення меж програми, зокрема за такими напрямами, як: історія, англійська мова, правознавство. А от представники історичного департаменту Університету Дю Мен Венсен Коріол та Аліна Дюран зацікавилися археологічними розвідками наших істориків на Мамай-горі та запропонували організувати спільні розкопки українських та французьких науковців в обох країнах.
Також Галина Федорівна обговорила з директором департаменту «Французька мова як іноземна» Жаном-Франсуа Бурде тематику подальших відеоконференцій для студентів Запорізького національного університету, а з заступником директора з питань міжнародного співробітництва департаменту «Англійська мова» Елізабет Деламот – варіанти підготовки подвійного диплому для студентів ЗНУ, які вивчають англійську мову як першу та французьку як другу.
Варто зазначити, що за 8 років існування програми подвійного диплома навчання в Університеті Дю Мен пройшли або продовжують 19 студентів Запорізького національного. Зокрема, представниці фізичного факультету ЗНУ Вікторія Дребезгова та Кристина Зінченко зараз навчаються в магістратурі французького вишу, а Євгенія Чабан та Оксана Черкас завершили її та вступили до аспірантури з фізики Університету Дю Мен. З біологічного факультету ЗНУ завершили програму подвійного диплома Наталя Дударева, яка працює у лабораторії м. Анже, а Ангеліна Чемерис та Лілія Харчевська вирішили вступити до магістратури за іншими галузями знань. Успішно завершила навчання за економічним профілем Катерина Шаповалова, а за напрямом менеджменту - студентка факультету менеджменту ЗНУ Юлія Короткевич, яка вступила в магістратуру Університету Дю Мен на спеціальність «Економіка». А от Анастасія Васильєва тільки розпочала навчання в Дю Мен за спеціальністю «Менеджмент», Анна Головкова вже його завершила та працює в Парижі.
Окрім того, в Університеті Дю Мен за підтримки Посольства Франції в Україні пройшли 11 викладачів Запорізького національного університету: Вікторія Міняйло та Олександр Яновський (фізичний факультет), Володимир Сарабєєв та Євгенія Ткач (біологічний факультет), Тетяна Уділова, Євгенія Стуліна, Олена Волгіна, Юлія Третяк, Галина Морошкіна, Марина Максименкова, Наталя Проскуріна (факультет іноземної філології).
Існує і дистанційна форма навчання за програмою подвійного диплома. Так, 20 осіб завершили перший рівень магістратури Університету Дю Мен за спеціальністю «Французька мова як іноземна». В рамках програми представникам ЗНУ пропонували пройти літні курси з вивчення французької мови, на яких побували 37 студентів та викладачів ЗНУ.
Нагадуємо, що підготуватися до участі в програмі подвійного диплома можна у Французькому лінгвістичному центрі ЗНУ. Протягом 2007-2015 років такою нагодою скористалися 32 студента та викладача ЗНУ.

Олександра Усенко
На світлинах: Галина Морошкіна з Євгенією Чабан та студмістечко Університету Дю Мен