Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Команди ЕПК перемогли в грі «Що? Де? Коли?» для абітурієнтів від економічного факультету

20.11.2015 12:10 Все Факультети Економічний Коледжі та філії Економіко-правничий коледж економічний факультет профорієнтаційна робота гра «Що? Де? Коли?»

Співпраця із запорізькими закладами середньої ланки освіти давно вже стала гарною традицією для колективу економічного факультету Запорізького національного університету. Його викладачі та студенти постійно організовують багато цікавих та корисних заходів для старшокласників шкіл і гімназій, студентів коледжів нашого міста. Так, 19 листопада у нашому ВНЗ пройшов щорічний інтелектуальний турнір – гра «Що? Де? Коли?», організований колективом економічного факультету та представниками Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених нашого вишу. Серед переможців змагання – дві команди Економіко-правничого коледжу ЗНУ.

Цього року на традиційну гру «Що? Де? Коли?» завітали 32 команди, серед їхніх гравців були як новачки, так і ті, хто вже не перший раз бере участь в цьому заході. Учасники турніру не лише продемонстрували свій інтелектуальний рівень та глибину знань, але й дізналися багато цікавого про навчання та дозвілля студентів економічного факультету та про перспективи працевлаштування його випускників.
На початку заходу до всіх його учасників із привітальним словом звернулася декан економічного факультету, професор Алла Череп. Алла Василівна відзначила, що не вперше у стінах ЗНУ збирається велика компанія активної та розумної запорізької молоді, яка хоче продемонструвати свій рівень знань під час інтелектуальних змагань. «Нам дуже приємно, що кожного разу наш традиційний турнір збирає все більше учасників. Це є переконливим свідченням того, що змагання користується все більшою популярністю серед молоді. Тож бажаю вам усім із користю провести час, здобути перемогу у грі, а також дізнатися більше про наш економічний факультет та переваги навчання на ньому», – наголосила декан факультету.
Заступник декана з наукової роботи економічного факультету Світлана Кушнір і голова факультетського Наукового товариства студентів та аспірантів, докторантів і молодих вчених Роман Завальнюк також приєдналися до привітань та провели презентацію факультету. Так, учні дізналися, що на сьогодні на економічному факультеті (на денній та заочній формі) за шістьома спеціальностями навчаються 1 300 студентів та що для студентської молоді в ЗНУ створені всі умови для здобуття якісних сучасних знань. Не менше зацікавила старшокласників розповідь про те, що колектив факультету опікується не лише студентами, але й своїми випускниками, прагнучи допомогти їм у працевлаштуванні.
Сама гра «Що? Де? Коли?» традиційно складалася із двох турів, по 12 запитань у кожному. На обговорення кожного учасникам відводилося по хвилині, а найбільша відповідальність покладалася на капітанів команд, які мали вчасно записати правильні відповіді на спеціальних бланках та надати їх представникам економічного факультету ЗНУ. Самі учасники змагань визнали, що їм довелося докласти максимум зусиль, аби впоратися із поставленими перед ними завданнями. Питання мали жартівливу форму і, як запевнили організатори, так чи інакше стосувалися економічної галузі. Однак, для правильної відповіді на них, старшокласники мали продемонструвати свої знання в історії, математиці і навіть… літературі. А ще - продемонструвати своє почуття гумору та вміння логічно мислити і зіставляти факти.
Абітурієнти мали пригадати, в якому з культових творів зустрічається цитата: «Статистика знає все», продовжити відому цитату Маяковського, вгадати, що саме захищають від крадіїв у пустелі Арізоні, аби не руйнувалася її екосистема, та пригадати відому історію створення «Фейсбуку». А також відповісти, яке слово «починається з трьох ‘’г’’, а закінчується трьома ‘’я’’», яке єдине слов’янське жіноче ім’я не завершується на «а» чи «я» тощо. Декотрі завдання видалися для учасників досить легкими і ще до завершення відведеного на обговорення терміну більшість команд підіймали картки із правильними відповідями, а деякі питання змушували їх бурхливо дискутувати, змінювати свої рішення, приходити до спільної думки в останню мить.
Усі гравці з нетерпінням чекали на результати загальнокомандного заліку. Під час церемонії нагородження декан Алла Череп відзначила всі команди турніру Почесними грамотами «За активну участь у турнірі» та пам’ятними подарунками. Найбільше ж зраділи переможці турніру «Що? Де? Коли?» – дві команди Економіко-правничого коледжу ЗНУ «Аврора» й «Кактуси», які, відповідно, посіли 1 та 2 місця. А от 3 місце вибороли представники Запорізької загальноосвітньої школи № 72 – команда «Орден фенікса».
За словами декана економічного факультету Алли Череп, цього року перемогли справді сильні команди, а всі учасники змагань продемонстрували гарний рівень підготовки. Керівники команд – вчителі навчальних закладів середньої ланки освіти – подякували організаторам за цікавий і корисний захід. Крім того, старшокласники та студенти коледжів більше дізналися про перспективи, які відкриває перед ними співпраця із економічним факультетом, зокрема про можливість брати участь у різноманітних засіданнях круглих столів, зібраннях Школи зеленої економіки та інших заходах, які організовує НТСАДМВ цього факультету. Тож представники ЗНУ сподіваються, що учасники турніру «Що?Де? Коли?» продовжать свою співпрацю із нашим університетом й економічним факультетом зокрема.

Таміла Тарасенко Фотографії: Василя Біченка, Майї Оніщенко