Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Пам’ятник стражданням і сміливості» у творчості нобелівського лауреата Світлани Алексієвич очима студентів ФІФ

«Пам’ятник стражданням і сміливості» у творчості нобелівського лауреата Світлани Алексієвич очима студентів ФІФ

23.11.2015 16:14 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології свято

Викладачі факультету іноземної філології Запорізького національного університету ставлять собі за мету не лише забезпечити студентам усіх спеціальностей якісні знання, але й виховати їх як освічених творчих особливостей,збагатити їхній внутрішній світ. Саме тому на факультеті існує чудова традиція проводити мистецькі вечори, присвячені життєвому та творчому шляху лауреатів Нобелівської премії в номінації «Література». Ініціатором та організатором таких заходів незмінно виступає доцент кафедри німецької філології і перекладу Валентина Ботнер. Ось і 19 листопада під її керівництвом в університеті провели літературно-музичну композицію, присвячену творчості білоруської письменниці Світлани Алексієвич – лауреата Нобелівської премії з літератури-2015.

Учасники заходу – четвертокурсники всіх спеціальностей факультету – відповідально підійшли до поставленого перед ними завдання якнайповніше розкрити особливості творчості цієї унікальної письменниці, удостоєної найвищої літературної нагороди із формулюванням «за її поліфонічне письмо, пам’ятник стражданням і сміливості нашого часу». Валентина Савелівна, розповідаючи про біографію Світлани Алексієвич, навела цікаві факти. Так, вона наголосила, що Світлана Олександрівна – чотирнадцята жінка, удостоєна Нобелівської премії в галузі «Література». Що цікаво, ця нагорода – чотирнадцята в її списку почесних літературних відзнак. До того ж, вона – перша письменниця незалежної Білорусі, якій присудили Нобелівську премію і перший професійний журналіст, удостоєний цієї нагороди. Також Валентина Ботнер наголосила, що вручення цієї премії у наш непростий час письменниці, головна тема творчості якої – страждання особистості, яка залишилась наодинці з великою бідою, але не здається і намагається за будь-яких умов зберегти людяність, – це водночас засторога й нагадування, що людина завжди має залишатись людиною. А ведучі заходу – студенти Ольга Влизько та Олександр Денисенко – нагадали присутнім, що Світлана Алексієвич, по материнській лінії, українка й народилась у Івано-Франківську.
Під час підготовки музично-драматичного вечора студенти вдало поєднали вокальні та хореографічні номери, декламацію та міні-вистави. Зал гучними оплесками зустрів пісні у виконанні Анни Соловйової та Аліси Кривошеєвої, хореографічні виступи під керівництвом Богдани Террас, натхненну декламацію другокурсниці Ліни Ващенко. Не менш схвильовано присутні в залі реагували на міні-вистави за книгами «У війни не жіноче обличчя», підготовлену студентами спеціальностей «Іспанська мова та література» та «Французька мова та література», «Чорнобильська молитва: хронічки майбутнього» (поставлену зусилля четвертокурсників спеціальності «Німецька мова»), «Час секонд-хенду». Всі книги Світлани Алексієвич нелегкі для читання: вони побудовані на документальних джерелах і спогадах очевидців трагічних сторінок історії ХХ століття. Під час заходу і в глядачів, і в самих акторів неодноразово перехоплювало подих від співчуття до учасників ІІ світової війни, катастрофи на Чорнобильській АЕС, «серпневого путчу», що знаменував розпад СРСР, й водночас від захоплення мужністю тих людей, які ціною власного життя рятували інших.
По завершенню заходу декан факультеті іноземної філології, доцент Галина Морошкіна звернулася до всіх присутніх, зазначивши, що хоче від усього серця подякувати Валентині Ботнер. «Є люди, які мають здатність об’єднувати навколо себе інших, надихати їх на натхненну працю. Важко переоцінити значення для розвитку нашого факультету того, що Валентина Савелівна розвиває культуру читання у студентів, ділиться цікавими книжковими новинками із колегами, прагне, аби оточуючі розділили її радість від читання», – зауважила Галина Федорівна. – «А ще, я хочу поділитися зі всіма вами своїм почуттям захоплення від виступу студентів: я милувалася їхньою пластикою, гарно поставленими голосами, вмінням правильно інтерпретувати твір і доносити до глядачів усі нюанси нелегкого для сприйняття багатогранного тексту. Наш факультет, наші студенти – особливі. Я бачила, як аудиторія гарно сприймає ваш виступ, тож сподіваюся, що й надалі представники студентської молоді радуватимуть нас такими чудовими виступами».
Також до щирих привітань приєднався старший викладач факультету журналістики Юрій Ботнер. Він наголосив, що факультет іноземної філології такими чудовими виступами зарекомендував себе як найкращий. «Я завжди вважав, що мій рідний факультет журналістики – найкращий у нашому виші. Однак, маю визнати, що ви сьогодні перевершили всіх», – наголосив він. Також Юрій Ботнер зазначив, що він вийшов на зв'язок з літературним агентом Світлани Алексієвич. Тому з’явилася нагода передати письменниці до Мінську фотографії з цього заходу, аби вона дізналася, наскільки високо цінують її творчість в Україні.
Самі студенти щиро подякували Валентині Савелівні за всебічну підтримку й натхненну працю та подарували їй власноруч створену картину.
Гарним доповнення до зворушливої й водночас академічної атмосфери заходу стала підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ тематична виставка, присвячена творчості видатної білоруської письменниці.

Таміла Тарасенко

Схожі новини