Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП відбулася лекція координатора Центру психологічної допомоги з військової травми у Сербії Тамари Боскіч

24.11.2015 10:52 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології міжнародна діяльність лекція

20 листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології відбулася відкрита лекція «Досвід роботи сербського психологічного центру, що займається травмами війни», яку провела координатор Центру психологічної допомоги з військової травми (War Trauma Center, Воєводина, Сербія) Тамара Боскіч (Tamara Boskic). Послухати про досвід роботи психологічного центру завітало близько 70 фахівців міста та області, які працюють із категоріями населення, постраждалими від військових дій.

Під час лекції та подальшого її обговорення Тамара Боскіч зробила акцент на важливості роботи з дітьми під час збройних конфліктів. Також вона закцентувала увагу присутніх на тому, що найтяжча категорія для роботи з психологами у Сербії є самі ветерани військових подій. Як зазначила лектор, психологічна робота з військовими – це робота безпосередньо з травмою. Інтенсивність переживань під час військових подій значно перевищує інтенсивність переживань у мирний час, тому люди повертаються вже інакшими, дуже часто не довіряючи ані власному тілу, ані розуму, ані, тим більше, психологам.
У рамках другої частини лекції учасники ставили питання, які стосувалися таких проблемних тем, як: участь волонтерів у забезпеченні психологічної допомоги категоріям, що цього потребують; форми роботи спеціалістів Центру психологічної допомоги з військової травми (War Trauma Center); сімейні програми допомоги; особливості приміщення для психотерапевтичної роботи; участь держави у вирішенні проблем постраждалих; найефективніші психологічні методи тощо.
Тамара Боскіч читала лекцію англійською, а послідовний переклад професійно забезпечувала Людмила Романенкова (Директор центру сім'ї «Флоренс», Запоріжжя). Опікувався проблемою та лектором доктор філософії з клінічної психології Ендрю Геддерт (PhD Andrew Geddert, Запоріжжя). Нагадаємо, що організаторами лекції виступали: Менонітський Центральний Комітет (Andrew Geddert, Запоріжжя); Запорізький Національний Університет (декан факультету соціальної педагогіки та психології, доцент Ольга Пономаренко; доцент кафедри практичної психології Ольга Іщук); Людмила Романенкова (Директор центру сім'ї «Флоренс», Запоріжжя); Тамара Боскіч (War Trauma Center, Воєводина, Сербія).

Ольга Іщук,
старший викладач