Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті ЗНУ провели «Школу юного хіміка» та «Школу юного біолога»

26.11.2015 13:42 Все Факультети Біологічний Конкурс «Школа юного хіміка» «Школа юного біолога»

25 листопада на біологічному факультеті Запорізького національного університету в рамках профорієнтаційної роботи відбулися вже традиційні зустрічі зі школярами, які цікавляться біологією та хімією. Для них були організовані цікаві та пізнавальні вікторини «Школа юного хіміка» та «Школа юного біолога», практичні заняття та досліди.

Участь у цих заходах взяли учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл міста («Логос», «Перспектива», ЗОШ № 80, 99, 72, 6, 62, 105), які виявили бажання продемонструвати свої знання, вміння і таланти в біології та хімії, а також їх вчителі - куратори, більшість з яких є нашими випускниками. Організаторами цих заходів виступило керівництво факультету та викладачі кафедри хімії, кафедри імунології та біохімії та кафедри фізіології з курсом цивільного захисту біологічного факультету. Основна мета цих заходів – зацікавити учнів – майбутніх абітурієнтів спеціальностями біологічного факультету, дати учням нові знання, які їм стануть у нагоді і підвищать рівень їх знань.
На початку заходу всіх учасників привітали д. б. н., професор, в.о. завідувача кафедри хімії Олександр Бражко та заступник декана з наукової роботи біологічного факультету, к. б. н., доцент, завідувач кафедри імунології та біохімії Віра Копійка. Вони відзначили важливість і необхідність проведення таких заходів для учнів, адже вони допомагають розширити і доповнити вже отримані знання, вміння і навички. Віра Вікторівна побажала всім успіхів і натхнення і запросила учнів продовжити навчання на біологічному факультеті ЗНУ. Олександр Бражко також розповів учням про можливості, які надає біологічний факультет, про спеціальності і напрями підготовки, про можливості працевлаштування, проходження практики і стажування за кордоном і в Україні. Ведучими «Школи юного хіміка» виступили студенти 2 і 3 курсу спеціальності «Хімія» Віталій Письменний та Алла Кучменко.
Для учасників була проведена вікторина «Цікава хімія», під час якої в учасників хімічної вікторини перевірили базові теоретичні знання з хімії. Проводила цю вікторину доцент кафедри хімії, к.п.н. Вікторія Перетятько. Так, учнів запитували про хімічні елементи, лабораторний посуд, образні вирази хімії, великих хіміків світу, а також про формули і назви речовин. При цьому за правильну відповідь учні отримували тематичні картки із зображенням хімічного приладдя, за якими потім і визначали переможців вікторини.
У другій частині зустрічі гостям факультету презентували «Шоу хімія», під час якого викладачі біологічного факультету показували цікаві і яскраві досліди і хімічні реакції, а учні пояснювали їх з хімічної точки зору – назви речовин, які використовувались, причини хімічних процесів, використання результатів дослідів в інших галузях. При цьому у відповідях враховувалась швидкість і обґрунтованість відповідей. Провели ці досліди для гостей к. х. н., доцент кафедри хімії Ольга Луганська, доцент кафедри хімії, к.фарм.н. Тамара Панасенко, доцент кафедри хімії, к.с/г. н. Наталія Дерев’янко, к. б. н., доцент кафедри хімії Вікторія Генчева та доцент кафедри хімії Михайло Завгородній.
Так, учням продемонстрували хімічну реакцію «Вулкан», досліди з використанням металів і розчинів, які змінюють кольори і виділяють газ і бутафорську кров, розчинення пенопласту, досліди з вуглеводами та «хімічну райдугу», а також познайомили з хімічним посудом для кристалізації, фільтрації, перегонки, екстракції та очищення речовин.
У цих практичних експериментах учні брали активну участь і проявили велику зацікавленість та свої знання і ерудицію.
Після підведення підсумків вікторини і дослідів кращими хіміками були визнані учениця 10 класу 99 ліцею Юлія Старосян (1 місце), друге і третє місце відповідно посіли учні 7 класу ЗОШ № 80. Всі переможці були відзначені заохочувальними подарунками.
Крім того, учні в рамках «Школи юного біолога» мали змогу поспілкуватись із завідувачем кафедри фізіології з курсом цивільного захисту Валентиною Бовт, яка розповіла їм про генетику і генетичні особливості людини, природні біологічні реакції серед рослин і тварин, про гормональні процеси в організмі людини, різну природу чоловічого і жіночого організму, про любов, як біологічне явище, а також про біологічні мутації, вплив наркоманії на організм людини та інші біологічні відхилення.
Також для учнів під керівництвом к.б.н., доцента кафедри імунології та біохімії Євгенія Федотова провели практичні заняття з гістології, спрямовані на вивчення тканин людини.

Олена Переверзєва