Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся круглий стіл з протидії насильству в сім’ї

У ЗНУ відбувся круглий стіл з протидії насильству в сім’ї

26.11.2015 15:23 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології 16 днав проти гендерного насильства

На базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ вчора відбулося засідання круглого столу з теми «Взаємодія органів державної влади, громадянського суспільства та освіти у протидії насильству в сім’ї», який символізував початок щорічної міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства». Під час зустрічі представників міських структур – органів державної влади, громадських організацій, закладів соціального захисту населення та вищої освіти – була розглянута низка нагальних для нашого суспільства питань та відбулася дискусія, результатом якої стала вимога включити систему вищої освіти до кола суб’єктів взаємодії із запобігання насильству.

Координатором цієї зустрічі виступила голова Центру гендерної освіти ЗНУ та радник заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації з гендерних питань Тетяна Голованова. Засідання відбулося також завдяки підтримці ЗОДА та Гендерного ресурсного центру. Окрім гостей, які представляли різного роду організації та установи, участь у обговоренні проблем запобігання гендерному насильству взяли також студенти факультету СПП. Учасники зібрання обговорили найбільш актуальні питання, з якими найчастіше стикаються суб’єкти взаємодії (представники державних і недержавних структур) у ході здійснення заходів із протидії насильству у сім’ї в умовах конфліктної ситуації в Україні.
Доцент факультету СПП Тетяна Голованова відкрила захід і представила шановних гостей та учасників зібрання – фахівців та експертів різних галузей. Відкрив засідання і розповів про стан справ із соціального захисту в нашій області директор Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ігор Мещан. Головними моментами його виступу стала констатація окремих фактів, які потребують комплексного вирішення та спрямування зусиль усього громадянського суспільства.
Зокрема, він відзначив, що сьогодні на території Запорізької області перебувають близько 110 тис. переселенців із Сходу – зони активних бойових дій. Вони були розселені по модульним містечкам, але саме ця категорія громадян сьогодні потребує найпильнішої уваги з боку громадськості та представників закладів соціального захисту. Не меншою проблемою є зростання кількості непрацездатного населення (діти, пенсіонери, інваліди) на фоні різкого зменшення працюючих, що також стає причиною падіння життєвого рівня сімей та збільшення конфліктних ситуацій. Саме тому, як наголосили Тетяна Голованова та Ігор Мещан, існує необхідність комплексного інтегрованого підходу на рівні державної політики щодо вирішення питань із запобігання та протидії домашньому насильству, захисту прав та інтересів осіб, які постраждали від насильства (переважна більшість – це діти та жінки). Відтак, у новому законопроекті «Про запобігання та протидію домашньому насильству» актуалізується увага саме на гендерному моменті цієї проблеми, а також ретельно розробляється механізм взаємодії суб’єктів, які співпрацюють у галузі запобігання та протидії гендерному насильству.
Так, під час засідання учасники розглянули структуру кола суб’єктів взаємодії, що мають координувати свої зусилля у протидії насильству. До їхнього складу, що передбачено новим законодавчим проектом, входять: органи державної влади (центральні та місцеві), заклади охорони здоров’я, служби у справах дітей, громадські, волонтерські та благодійні організації та органи внутрішніх справ. Однак, тут поки що не враховані заклади вищої освіти, які мають здійснювати підготовку та перепідготовку фахівців, а також брати участь у розробці програмного, методичного та наукового забезпечення з означених напрямів. Відтак, головною пропозицією, що має бути внесена до нового проекту, є рекомендація включити галузь освіти до числа суб’єктів взаємодії з питань протидії насильству.
Окрім того, учасники круглого столу обговорили й низку інших нагальних питань, які вирішують сьогодні представники різних галузей на шляху подолання насильства та створення гендерно-чутливого суспільства, де кожна особа відчуватиме себе захищеною. Вони також розповіли про роботу, яку здійснюють їхні заклади, і поділилися власним досвідом вирішення цих питань. Так, участь в обговоренні теми круглого столу взяли директор КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР, психолог-психоаналітик Ірина Куратченко та соціальний педагог, психолог цього Центру Наталія Заїкіна, провідний фахівець, юрисконсульт відділу методичного забезпечення соціальної роботи Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Берліна, начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки ЗОДА Галина Прийменко, голова правління ЗБФ «Єдність за майбутнє» Тамара Огородова, психолог КЗ «Запорізький обласний центр реабілітації репродуктивної функції людини» ЗОР Тетяна Науменко, а також заступник голови ППО ЗНУ по роботі зі студентами Бойко Эдуард (2 курс ФСУ) та інші.
Під час зустрічі також була представлена робота студентів факультету СПП, які беруть активну участь у заходах, що здійснює ЗНУ у галузі протидії насильству, зокрема, вони виступають як активні учасники круглих столів, наукових конференцій, різного роду волонтерських акцій тощо. Наочно продемонстрували свою роботу учасникам засідання студенти 4 курсу Марина Безрук, Катерина Єрмоленко та Альона Постол: відеоролик, у якому відобразили почуття дітей, які підпадають насильству у родині.
Насамкінець, організатори засідання запросили широкий загал долучитися до участі у заходах, які будуть проходити в нашому місті у рамках міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства».

Олена Хлистун

Схожі новини