Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті завершилася робота триденної Школи регіональної нормотворчості

На юридичному факультеті завершилася робота триденної Школи регіональної нормотворчості

26.11.2015 15:20 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет право освітня діяльність міжнародна діяльність Школа регіональної нормотворчості

24-26 листопада на базі юридичного факультету Запорізького національного університету провели унікальний для нашої області масштабний освітній захід – Школу регіональної нормотворчості. Його організаторами, крім нашого вищого навчального заходу, стали Запорізька обласна державна адміністрація та Запорізький центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

Серед учасників заходу, які потягом трьох днів у своїх виступах розглядали особливості регіональної нормотворчої діяльності, її проблематику, перспективи діяльності, правові аспекти, були не лише науковці юридичного факультету Запорізького національного університету, але й почесні гості із Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного університету державної податкової служби України (м. Ірпинь), Інституту законодавства Верховної Ради України (м. Київ), Одеської юридичної академії, а також правники-практики з Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області.
Під час урочистого відкриття Школи, яке відбулося на базі Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, учасників школи – 75 посадовців та студентів-правників нашого вишу, які в майбутньому також мають займатися створенням нормативно-правових актів на регіональному та загальнодержавному рівнях, – привітав заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, кандидат соціологічних наук, який багато років викладав у нашому університеті, Едуард Гугнін. До його привітальних слів приєдналися перший проректор ЗНУ, професор Олександр Бондар і декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Також вони відзначили, що в планах організаційного комітету – зробити проведення занять Школи регулярними та розширити її цільову аудиторію. У перспективі серед учасників цього освітнього проекту вони бачать консультантів і помічників депутатів міських рад, від яких часто залежить, чи відповідають нормотворчі акти всім нормам та висунутим до них офіційним вимогам. На актуальності та необхідності й надалі проведення таких тематичних лекцій і дискусій наголосила й директор Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Любов Яновська. Також вона подякувала представникам юридичного факультету Запорізького національного університету, які завжди плідно співпрацюють із Центром, сприяють проведенню багатьох корисних заходів, спрямованих на підвищення правової грамотності населення області, зокрема, посадовців державних органів, служб та організацій.
Під час роботи Школи її учасникам почитали лекції щодо європейського вектора в процесі нормотворчої діяльності, нормотворчого аспекту актів планування як різновиду актів публічного адміністрування, правил юридичної техніки та їх використання в процесі локальної нормотворчості тощо. При цьому доповідачі велику увагу приділяли практичному аспекту вказаних питань, на конкретних прикладах розглядаючи, як саме правильно оформлювати конкретні нормативно-правові документи.
Крім того, під час другого дня роботи Школи один із її гостей – професор кафедри морського та митного права Одеської юридичної академії Віктор Прокопенко провів відкриту лекцію для студентів другого курсу та для магістрантів юридичного факультету ЗНУ. Під час зустрічі Віктор Валерійович розповів аудиторії про особливості сучасного вітчизняного Митного кодексу, вказав на статті, які потребують доопрацювання, на конкретних прикладах пояснив студентам, якої саме митної політики дотримується в тому чи в іншому випадку держава, які це має причини та наслідки.
26 листопада перед аудиторією виступив ще один гість ЗНУ – почесний дослідник Ліверпульської школи права (Велика Британія) Кірон Рід, який проаналізував регіональне нормотворення у Великій Британії, а також окреслив можливі шляхи запозичення іноземного позитивного досвіду для України в цій галузі правознавства.
Також під час роботи Школи чимало часу відвели на таку форму роботи, як тематичні дискусії, під час яких усі охочі могли висловити свою точку зору з актуальних для них питань. Це сприяло більш повному включенню слухачів освітньої програми в її роботу й їхньому кращому розумінню запропонованих для опрацювання тем. Під час останнього дня роботи Школи відбулося підбиття підсумків її діяльності та урочисте закриття.

Таміла Тарасенко

Схожі новини