Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економісти-кібернетики заглибилися в проблеми та інструментарій конкурентної розвідки

27.11.2015 11:36 Все Факультети Економічний Економічний факультет

24 листопада на економічному факультеті відбулася зустріч студентів та викладачів спеціальності «Економічна кібернетика» з начальником відділу маркетингу та інформаційно-аналітичної роботи Дирекції зі збуту ПАТ «Запоріжсталь» к.т.н. Сергієм Биткіним. Вони спілкувалися на тему: «Інженерно-економічні методи конкурентної розвідки в зовнішньоекономічній діяльності підприємства».

Протягом багатьох років ПАТ «Запоріжсталь» є надійним партнером кафедри економічної кібернетики з підготовки економістів-кібернетиків: на підприємстві працевлаштовано понад 20 випускників кафедри. Але, якщо раніше більша частина студентів проходила практику та працевлаштовувалася у відділі автоматизованих систем управління підприємством, то останнім часом все більша потреба у фахівцях, що володіють інструментарієм грунтовної інформаційно-аналітичної роботи, виникає у відділах безперервного вдосконалення та маркетингу та інформаційно-аналітичної роботи.
Керівник одного з цих відділів Сергій Биткін ознайомив слухачів з особливостями конкурентної розвідки як маркетингового інструменту забезпечення економічної безпеки підприємства в умовах торгових війн. Виступ супроводжувався реальними прикладами та ілюстративними матеріалами. Зокрема, доповідач акцентував увагу на застосуванні економіко-математичного інструментарію при прогнозуванні поставок плоского прокату в Туреччину; звернув увагу учасників зустрічі на економічний ефект від застосування точного інструментарію при закупівлі технологічних матеріалів, що є одним із найважливіших питань для економістів. Зазначив, що саме випускники спеціальності «Економічна кібернетика» під його керівництвом працюють у відділі маркетингу та інформаційно-аналітичної роботи.
Про актуальність теми зустрічі свідчить той факт, що в процесі доповіді учасники поставили багато питань щодо методів конкурентної розвідки. Підсумовуючи результати заходу, організованого кафедрою економічної кібернетики, її завідувач д.е.н., проф. Наталія Максишко зауважила, що ця зустріч дасть змогу сформувати у студентів уявлення про практичне використання в діяльності ПАТ «Запоріжсталь» знань та вмінь, отриманих ними під час навчання на спеціальності «Економічна кібернетика», більш свідомо підійти до вибору місця практики, сутності та місця майбутньої роботи. Наприкінці зустрічі студенти та викладачі подякували Сергію Віталійовичу за цікаву та корисну інформацію, висловили побажання, аби подібні зустрічі стали традиційними. Стало очевидним, подібні заходи дають можливість не тільки отримати загальну інформацію, але й познайомитися з практичним застосуванням економіко-математичного інструментарію в реальному житті.

Кафедра економічної кібернетики