Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькій обласній державній адміністрації вручили сертифікати тренерам і слухачам Школи регіональної нормотворчості

27.11.2015 15:06 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Запорізька обласна державна адміністрація нагородження

27 листопада на базі Запорізької обласної державної адміністрації відбулося підбиття підсумків реалізації пілотного проекту "Школа регіональної нормотворчості", що впродовж трьох днів тривав на юридичному факультеті Запорізького національного університету. Також під час заходу заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін вручив сертифікати про участь у роботі Школи її тренерам і слухачам, у тому числі – двом співробітникам і 13 студентам ЗНУ.

Нагадаємо, що Школа регіональної нормотворчості – унікальний правоосвітній проект, ініціатором та ідейним натхненником проведення якого виступила декан юридичного факультету нашого університету, професор Тетяна Коломоєць. Співорганізаторами заходу стали Запорізька обласна державна адміністрація та Запорізький центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної вдали, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. 24-26 листопада в ЗНУ тривали лекції, майстер-класи та дискусії, присвячені проблематиці та реаліям сьогодення процесу нормотворчості на регіональному рівні. Після підбиття підсумків проведення пілотного проекту організатори високо оцінили його результати. У їхніх планах – забезпечити постійну діяльність Школи.
Про актуальність такого проекту сьогодні, коли Україна стала на шлях децентралізації, а в обласних та міських радах суттєво оновився склад депутатського корпусу, йшлося у привітальному слові заступника голови Запорізької облдержадміністрації Едуарда Гугніна. Також Едуард Анатолійович високо оцінив ініціативу науковців Запорізького національного університету, подякував їм за дієву підтримку у справі підвищення правової грамотності держслужбовців. Він висловив сподівання, що в майбутньому як тренери в роботі Школи регіональної нормотворчості візьмуть участь представники Німеччини, зокрема землі Саксонії-Анхальт, керівництво якої співпрацює із нашою областю, і Польщі, оскільки в Україні взяли за основу модель децентралізації влади цієї країни.

Декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць подякувала іншим організаторам за плідне співробітництво. Вона відзначила, що юридичний факультет ЗНУ підписав Меморандум про співпрацю з Інститутом законодавства Верховної Ради України (м. Київ), на базі якого діє постійна Всеукраїнська школа нормотворення. У планах організаторів зробити такою ж постійною роботу Школи регіонального нормотворенння в нашій області. А серед її надалі розширеної цільової аудиторії Тетяна Олександрівна бачить магістрантів усіх вищих навчальних закладів області – майбутніх держслужбовців, а також – помічників і консультантів депутатів міської та обласної ради тощо.
До щирих слів привітання й подяки на адресу організаторів та учасників Школи приєдналися: директор Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної вдали, органів місцевого самоврядування. керівників державних підприємств, установ та організацій Любов Яновська й начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного управління юстиції в Запорізькій області Марина Кришталь. Вони також наголосили на корисності та своєчасності організації та проведення перших занять Школи регіонального нормотворення та висловили сподівання на її подальше успішне функціонування.
Едуард Гугнін також вручив сертифікати тренерам та учасникам проекту. У тому числі –співробітникам юридичного факультету Анжелі Стрижко й Павлу Шалдирвану, а також – студентам Роману Агаєву, Дмитру Калнишу, Анастасії Латиповій, Альоні Лепській, Маргариті Сердюк. Анатолію Степашку, Михайлу Шевченку, Івану Шумейку, Ксенії Шепель, Владиславу Левченку, Вікторії Одінцовій, Анастасії Фонаріній і Катерині Кмедь.
Вручаючи сертифікати студентам, Едуард Анатолійович наголосив, що багатьох із них він бачить уже не вперше: молодь юридичного факультету ЗНУ відзначається активністю, постійно бере участь у різноманітних творчих і наукових конкурсах та олімпіадах і перемагає в них. Тож Едуард Гугнін висловив сподівання, що талановиті молоді люди після завершення навчання у виші залишаться працювати в Запорізькій області й, якщо держава зможе створити сприятливі умови праці для цієї категорії робітників, стануть держслужбовцями та спрямують свої зусилля на розбудову нашої області та її процвітання.

Таміла Тарасенко