Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ досліджують актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук

30.11.2015 09:39 Все Факультети Біологічний Біофак Конференція

27 листопада в ЗНУ розпочала роботу ІV Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». Її учасниками стали 124 молодих науковця, серед яких представники нашого вишу, Запорізького державного медичного університету та Запорізької державної інженерної академії.

До організації цього заходу долучились представники Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених біологічного факультету Запорізького національного університету, Студентських наукових товариств Запорізького державного медичного університету та Запорізької державної інженерної академії.
На думку організаторів, подібні заходи сприяють залученню молодих науковців до досліджень і дають їм можливість апробації результатів своїх наукових розробок. Участь у пленарному засіданні взяли проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, голова НТСА ДМВ ЗНУ Христина Пирогова, голова студентського наукового товариства Запорізького державного медичного університету Назар Кузьо та голова ради молодих вчених Запорізького державного медичного університету Сергій Попов. Ведучими цього заходу виступили студенти факультету Анастасія Долгополова та Едуард Кучерук.
Під час урочистого відкриття вони звернулися до учасників конференції з привітальним словом. Так, Геннадій Васильчук від імені ректорату подякував керівництву біологічного факультету за організацію цього наукового заходу, а також представникам Запорізького державного медичного університету, які взяли участь у конференції. Він побажав присутнім у залі як молодим, так і вже досвідченим науковцям наснаги в роботі та задоволення від спілкування з однодумцями. Також Геннадій Миколайович впевнений, що ця конференція стане новим ступенем в наукових досягненнях молодих науковців.
До привітань долучилась і декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. Вона зазначила, що більшість наукових досліджень у сфері медицини, природничих наук та фармації, з якими будуть виступати учасники конференції, є дуже актуальними, перспективними, необхідними і корисними для розвитку науки, для поліпшення здоров’я людей і для впровадження їх у різні сфери нашого життя. Людмила Олександрівна побажала всім учасникам конференції реалізувати свій науковий потенціал і втілити всі свої наукові розробки у життя.
У свою чергу, випускник біологічного факультету - голова ради молодих вчених Запорізького державного медичного університету Сергій Попов та голова студентського наукового товариства Запорізького державного медичного університету Назар Кузьо подякували адміністрації вишу та факультету за запрошення взяти участь у цьому заході та побажали молодим науковцям нових відкриттів та успіхів на науковій ниві.
Також до учасників звернулась і голова НТСА ДМВ ЗНУ, кандидат філологічних наук, доцент Христина Пирогова, яка відзначила важливість таких конференцій в житті кожного науковця. На її думку, тематика наукових досліджень є на сьогодні актуальною і потрібною для суспільства. Вона побажала всім учасникам нових наукових злетів і здобутків, набуття практичного досвіду і апробації своїх досліджень у житті.
На пленарному засіданні із доповідями виступили молодий науковець з Запорізького державного медичного університету Ольга Глива із доповіддю «Особливості експресії нейрональної NO-синтази в панкреатичних острівках підшлункової залози у крис – нащадків самок з експериментальним гестаціонним діабетом», молодий вчений кафедри садово-паркового господарства і генетики рослин, к.біолол.н. Ганна Левчук із дослідженням «Подолання самонесумісності і міжвидової несумісності у гетеростильних видів роду Linum L. шляхом обробки рилець лектинами пилка», а також аспірант кафедри загальної і прикладної екології та зоології Крістіна Крупєй із дослідженням «Пігментносинтезувальна активність мікроорганізмів за дії фенолу та формальдегіду».
Наукові дослідження молодих вчених викликали жваве обговорення серед учасників конференції. Так, до обговорення доповідей долучився і гість університету – д.фарм.н, професор із Запорізького державного медичного університету В.С. Доля, який поділився із науковою спільнотою результатами досліджень у сфері лікування цукрового діабету.
Після завершення офіційної частини учасники конференції продовжили роботу за 4 секційними напрямками: «Генетика та селекція рослин, ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво, прикладна ботаніка та фізіологія рослин, фармакогнозія»; «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія та фізіологія людини і тварин»; «Мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика»;«Біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин»; «Природокористування та охорона навколишнього середовища, мисливствознавство та іхтіологія, екологія».
Також для гостей і учасників конференції була передбачена екскурсія до зоологічного музею ЗНУ.
Молоді науковці висловили сподівання, що цей науковий захід допоможе об’єднати молоду наукову спільноту, розширити та доповнити наукові дослідження, а також поділитись власними науковими напрацюваннями в галузі медицини, фармації та природничих наук.

Олена Переверзєва