Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили значення різних наукових шкіл з кримінального права для сучасної науки

30.11.2015 16:21 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет навчання круглий стіл

30 листопада на юридичному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему: «Наукові школи кримінального права та їхня значення для сучасної науки» за участю студентів 3 курсу денної форми навчання та доцента кафедри кримінального права та правосуддя Оксани Узунової.

Засідання розпочалося доповіддю Оксани Узунової, яка наголосила, на тому, що наука кримінального права є частиною юридичної науки, однією із галузей суспільних наук, а її змістом є злагоджена система кримінально-правових поглядів, ідей, уявлень про злочин і покарання. Крім того, як зазначила Оксана Василівна, кримінальне право як галузь права виступає для науки як предмет її вивчення. Відповідно, предметом науки кримінального права є такі соціальні явища, як злочин і покарання. В той же час, предметом вивчення науки кримінального права є не тільки кримінальне законодавство, а й практика його застосування. Критерієм правильності наукових положень у сфері кримінального права є не тільки правотворча, а й правозастосовна діяльність.
Інші доповідачі, серед яких – студенти Тетяна Сокол, Валерія Скользнєва, Олена Межевська, Прохор Товстик, закцентуваали свою увагу на роботі чотирьох центрів кримінально-правової науки в Україні (у Києві, Харкові, Одесі та Львові).
Підбиваючи підсумки засідання, його учасники зауважили, що наука кримінального права не може плідно розвиватися без глибокого вивчення практики. Водночас вона впливає на практику шляхом наукової розробки питань правильного застосування норм кримінального закону. Зв'язок науки кримінального права з практикою проявляється в багатьох напрямках. Це, насамперед, – участь у діяльності комісій із підготовки проектів законодавчих актів, вивчення і узагальнення практики з різних питань кримінального законодавства. Також це – участь у різних нарадах, конференціях і радах, де разом з практичними працівниками вирішується багато питань, що виникають у правозастосовній діяльності. Результати наукових узагальнень практики знаходять своє втілення в науково-практичних коментарях до Кримінального кодексу України, у написанні яких беруть участь як науковці, так і юристи-практики.
За словами доцента Оксани Узунової, проведення таких заходів дає можливість на науковому рівні обговорити проблеми кримінального законодавства в Україні. Крім того, вони сприяють засвоєнню студентами матеріалу з дисципліни «Кримінальне право України (частина Особлива)».

Юридичний факультет