Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співпраця факультету журналістики і педагогічного коледжу

Співпраця факультету журналістики і педагогічного коледжу

02.12.2015 10:18 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики лекція профорієнтаційна діяльність

Студенти 2 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» факультету журналістики ЗНУ разом із заступником декана з виховної роботи, доцентом Наталією Тяпкіною завітали до Запорізького педагогічного коледжу. Вони провели для майбутніх педагогів ознайомлювальну лекцію на тему: «Інформаційне протиборство».

Представники Запорізького національного університету головне завдання свого візиту вбачали в тому, аби допомогти студентам коледжу познайомитися з методами захисту від негативного інформаційного впливу. На їхню думку, актуальність таких заходів визначається тим, що майбутні педагоги, як ніхто інший, мають значний і безпосередній вплив на формування свідомості нових поколінь громадян нашої держави. Під час роботи в сучасній школі вчителям необхідно пам’ятати, що на сьогодні молоді загалом притаманні такі риси вдачі, як висока активність, самостійність та незалежність, зокрема у праві вибору джерел здобуття інформації. Крім того, педагогам треба зважати на той факт, що беззаперечним лідером серед інформаційних джерел на сьогодні є Інтернет.
Під час зустрічі зі студентами коледжу йшлося про те, що проблема захисту громадян, особливо молоді, від негативного інформаційного впливу постала досить давно. Однак особливої гостроти вона набула останнім часом: одним із важливих завдань сучасності є успішне подолання антиукраїнського інформаційного впливу з боку Російської Федерації, а також по-антиукраїнськи налаштованих відвідувачів соціальних мереж. Саме тому, на думку представників ЗНУ, вчити критично сприймати інформацію українську молодь потрібно змалечку. Вони назвали майбутніх вчителів «бійцями невидимого фронту в інформаційній війні», адже саме від них залежить формування світогляду та життєвої позиції наступних поколінь українців.
Студенти коледжу цілком погодилися з тезою про важливість вміти критично мислити для молоді та про особливу увагу, яку повинні звертати вчителі на формування неупередженої точки зору в учнів на головні проблеми та задачі сучасності. Вони подякували гостям коледжу за цікаву й інформаційну лекцію.

Факультет журналістики ЗНУ