Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Американський медіаексперт Марк Діллен: «Студмістечко ЗНУ дуже схоже на американське»

Американський медіаексперт Марк Діллен: «Студмістечко ЗНУ дуже схоже на американське»

04.12.2015 11:00 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики міжнародна діяльність

Протягом тижня американський експерт з міжнародних медіа та крос-культурних комунікацій Марк Діллен (Сан-Франциско) перебував у Запорізькому національному університеті, де прочитав чотири лекції та провів розмовний клуб для студентів факультету журналістики, а також зустрівся з ректором ЗНУ, професором Миколою Фроловим. До вишу пан Діллен завітав у рамках програми міжнародних обмінів імені Фулбрайта, а організатором візиту став декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін, який кілька років тому побував за цією ж програмою в Сполучених Штатах Америки.

Свою кар’єру Марк Діллен розпочав як газетний журналіст, згодом змінив напрям роботи на радіожурналістику. Працював прес-аташе Посольства Сполучених Штатів Америки в Римі, був радником з медіа та політики американської Агенції з міжнародного розвитку в Москві (2000-2001 роки), в цей же час працював наглядачем від ОБСЄ на виборах в Білорусі та Косово. Заснував власну компанію, яка консультує бізнесові структури в галузі зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин. Володіє італійською, хорватською, сербською, болгарською, німецькою та російською мовами.
Свої лекції в Запорізькому національному університеті Марк Діллен присвятив темам різновидів політичної журналістики (political reporting), еволюції медіа та зв’язків з громадськістю, порушив він і питання довіри до ЗМІ, організації роботи журналіста в зоні конфлікту. Останню тему експерт розкрив, розповідаючи і про власний досвід роботи в зоні військових дій в Афганістані.
Серед головних тез, які прозвучали під час занять, можна виокремити такі: по-перше, в журналістській роботі вкрай важливим є розкриття контексту події, а не звичайна фіксація певного факту; по-друге, сучасний репортер – це універсальний журналіст,який вміє розповісти історію в текстовому, відео- та аудіоформатах, а також активно користується соціальними мережами. Наголосив пан Діллен і на важливості постановки цілей перед початком виконання завдань, які допомагають сконцентрувати увагу. Лекції супроводжувалися яскравими прикладами з роботи всесвітньовідомих ЗМІ – видань «The New York Nimes», «The Huffington Post», «The New Yorker», «USA Today», «The Rolling Stones» тощо.
До речі, одну з лекцій, присвячену роботі Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Марк Діллен провів разом із іншим гостем ЗНУ – почесним науковим співробітником Ліверпульської школи права Кіроном Рідом. Варто зазначити, що пан Рід побував у Запорізькому національному університеті вже вчетверте, цього разу розповівши про свій досвід організації роботи наглядачів ОБСЄ за проведенням місцевих виборів в Україні.
Про подальші напрями співпраці іноземного гостя та Запорізького національного університету йшлося під час зустрічі Марка Діллена з ректором вишу, професором Миколою Фроловим. Микола Олександрович зазначив, що вже сам візит американського медіаексперта до ЗНУ є надзвичайно корисним для студентів і викладачів, які мають можливість дізнатися про різноманітні програми стажувань за кордоном та налагодити зв’язки зі своїми іноземними колегами. Також учасники зустрічі дійшли висновку, що ЗНУ може бути базовим закладом для проведення різноманітних тренінгів та навчання з журналістики, зокрема для фахівців, які працюють у зоні військового конфлікту.
Ще одним напрямом співпраці Марк Діллен назвав залучення студентів до роботи в іноземних ЗМІ. «Якщо пощастить реалізувати цей проект, буде дуже добре, оскільки практична робота є важливим складником навчання журналістиці», – зазначив він.
Наприкінці свого візиту до Запорізького національного університету пан Діллен поділився своїми враженнями від міста Запоріжжя, вишу та студентів. Зокрема, його здивувало те, що в Запоріжжі українською мовою розмовляє більше людей, ніж він очікував, а міське життя виглядає цілком спокійним, не зважаючи на близькість до зони бойових дій.
Поділився своїми приємними враженнями гість і про студентів ЗНУ: «Вони дуже здібні та зацікавлені, занурені в тему. До занять намагалися підготуватися якомога краще (експерт надсилав їм на пошту домашні завдання – авт.), та отримати якомога більше інформації».
Сподобався викладачу і сам університет. «Ваше студмістечко дуже нагадує мені студмістечко типового американського вишу. Тут все поряд – корпуси, їдальня, бібліотека. Є відчуття спільноти. Ще мене вразили ваші пам’ятники, а найбільше – лелеки»,– резюмував Марк Діллен.

Олександра Усенко

Схожі новини