Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ стали учасниками культурологічної програми, присвяченої творчості нобелівського лауреата

02.12.2015 15:09 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології навчання творчий вечір

2 грудня на факультет іноземної філології Запорізького національного університету завітали представники обласної державної телерадіокомпанії «Запоріжжя», які знімали новинний сюжет для культурологічної програми «Літпросвіт», присвяченої творчості цьогорічного нобелівського лауреата в галузі літератури, відомої білоруської письменниці та публіциста Світлани Алексієвич. Приводом для їхнього візиту став лист Світлани Олександрівни, який митець нещодавно надіслала студентству ФІФ.

Як відзначила декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна в інтерв’ю журналісту ТРК «Запоріжжя», випускнику факультету журналістики ЗНУ Олесю Барлігу: «На нашому факультеті при роботі зі студентами надають не лише забезпеченню високого рівня володіння ними іноземними мовами, але й гарним знанням світової літератури. У нас підібрався справді унікальний колектив викладачів, які прагнуть прищепити молоді любов до читання, надихнути її на знайомство з найкращою сучасною світовою літературою. Так, у нас, завдяки невтомній праці доцента кафедри німецької філології і перекладу Валентини Ботнер, склалася гарна традиція: вже протягом чотирьох років наші студенти влаштовують творчі вечори, присвячені життю, творчості та мистецькому світогляду нобелівських лауреатів. Цього разу я, коли завітала на літературно-драматичну композицію, присвячену книгам Світлани Алексієвич, була вражена високим рівнем виконання та глибиною проникнення в її тексти наших студентів. Звісно, для мене потім стало приємною несподіванкою, що видатна письменниця, дізнавшись про цей захід, надіслала такі теплі слова на адресу наших студентів. Однак, крім того, я щиро радію, що зусилля представників нашого факультету знайшло таке високе поцінування й сподіваюся, що це надихне наших викладачів та студентів на подальше проведення таких творчих заходів».
Викладач факультету журналістики Юрій Ботнер, який надіслав звіт по творчий вечір та фотографії літературному агенту Світлани Алексієвич, розповів представникам телекомпанії, якою приємною несподіванкою стала для відповідь письменниці. «Я щиро вдячний Світлані Олександрівні, що вона знайшла час, аби написати запорізьким студентам про свою віру в майбутнє України та побажати їм знайти свій шлях. Звичайно, цей лист привернув увагу не лише викладачів та студентів факультету іноземної філології, багато хто із представників інших факультетів із цікавістю підходить до стенду, де він розміщений, та перечитує ці зворушливі рядки», – відзначив Юрій Олександрович.
Четвертокурсники всіх спеціальностей ФІФ – учасники творчого вечора, присвяченого творчості цьогорічної нобелівської лауреатки, також поділилися своїми враженнями від участі в заході та від листа Світлани Алексієвич. Роман Плетень,Тетяна Котова, Ольга Мішакова, Марина Пихтіна та інші відзначили, що найбільше в творчості нобелівського лауреата їм сподобалося вдале поєднання публіцистики та художності тексту. Світлана Олександрівна за основу книг «У війни не жіноче обличчя», «Час секонд-хенду» взяла розповіді безпосередніх свідків трагічних подій ХХ століття і при цьому змогла передати всі емоції та внутрішні переконання учасників інтерв’ю. Тож студенти запевнили, що дуже вдячні доценту Валентині Ботнер за те, що вона не лише дала їм можливість ознайомитися з цими важливим для розуміння історичного минулого творами, але й пережити емоції учасників ключових історичних подій, зіграти їх на сцені, відчути їх думки та переконання. Крім того, студенти запевнили, що вони щиро вражені тим, що в нобелівський лауреат знайшла час, аби написати їм, та радіють, що Світлана Олександрівна при цьому зазначила, що вірить у майбутнє України.