Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відбулася презентація збірки «Хора» запорізького поета Олександра Медка

09.12.2015 10:39 Все Факультети Філологічний філологічний факультет зустріч презентація

Запорізький національний університет завжди радий вітати письменників, поетів та творчих людей, що прагнуть поділитися зі студентством своїми надбаннями та творчими порадами. 8 грудня запам’яталося приїздом до нашого університету запорізького поета та перекладача Олександра Медка. Поет провів презентацію своєї збірки віршів, видану в 2014 році, «Хора».

Під час заходу автор зауважив, що великого поета робить великий читач. Тож коли є такий збіг, то не лише література, але й сама країна розквітає. У збірці представлено вірші на воєнну тематику. Олександр Медко зазначає, що це –вірші-репортажі, які змальовують ті страшні події, що стали звичними для буденності, для війни. За його словами, що кояться у країні впродовж двох останніх років можливо описані навіть 300 років тому, коли відбувалася боротьба за становлення нації та свободи українського народу.
Декламуючи вірші, що кожним словом вимальовують страшні картини сьогодення, автор зображає війну, пропускаючи її крізь власну призму світосприйняття.
Збірка включає у себе й філософську, метафізичну лірику. Так, Олександр Медко товаришував із відомим українським письменником Анатолієм Рекубрацьким якому й присвятив один із свої віршів.
Вірші Олександра Медка є роздумами про минуле та майбутнє. Автор виступає пророком. З одного боку поет вважає пророкування невдячною справою, тому що хочеться, щоб в країні було щастя, але коли аналізуєш, що відбувається, то якось до щастя ще дуже далеко. Це значить, що у молодого покоління будуть тяжкі «іспити» які потрібно пройти і після чого ми побачимо щасливе покоління. Треба виховувати дітей і коли любов до батьківщини, любов один до одного стане нормальним явищем, коли розуміння своєї культури, традицій буде нормою, то Україна розквітне.
У назву збірки поет поклав давньогрецьке значення простору, що зосереджує в собі духовний зміст країни її культуру та національну ідентичність, знання та розуміння, яке ми опановуємо, пам’ять роду та пам’ять країни.
Кожен вірш супроводжувався фотографіями запорізького фотохудожника Данила Бондаренка, який був бійцем АТО. Він знімав той побут, ту землю і це реальні кадри бійця. Про фотографа Олександр дізнався з виставки у фотоклубі, на одній з світлин, що зацікавила поета було зображено бійця з рушницею. В результаті у збірці поєдналися таланти двох запорізьких майстрів, органічно об'єдналися фото й вірші між якими виникає новий інформаційний зв’язок.
Книга вийшла друком у запорізькому видавництві «Дике Поле», що вказує на гарну вартість книги, адже художня версія письменника поєдналася із якісним дизайном книги.
Дякуємо Олександру Медкові за знайомство студентів зі своєю збіркою та цікаву розповідь. Бажаємо йому творчої наснаги і чекаємо на презентацію його майбутньої п'єси про історичне минуле України.
«Вічні слава і любов
Кращих обирають,
В нас тече козацька кров
Сильні − не вмирають»