Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК завершився І Турнір юних правознавців

В ЕПК завершився І Турнір юних правознавців

10.12.2015 15:09 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж змагання перемога

9 грудня відбувся суперфінал І Турніру юних правознавців Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету. Метою його проведення стало підвищення правової культури та правової обізнаності студентів, зокрема з питань ювенальної юстиції в Україні.

Ініціаторами проведення цього заходу виступили студенти 3 курсу спеціальності правознавство – команда «Декстра». До речі, вона стала переможцем обласного турніру юних правознавців в цьому році. За сприянням адміністрації коледжу, зокрема його директора Олени Грибанової, цей задум був підтриманий і втілений у життя.
До суддівської колегії фіналу та суперфіналу увійшли: старший викладач кафедри кримінального права та правосуддя Михайло Ларкін (голова журі), викладач кафедри конституційного і трудового права Ія Пелех, викладач кафедри історії і теорії держави та права Альона Аганіна та викладач Економіко-правничого коледжу Богдан Васильчук.
За результатами фінального етапу, який проходив зранку 9 грудня, до суперфіналу вийшли команди «Праволюби» (група К34-15) та «Lege imоbilis» (група К 33-14). Темою дебатів стало питання «Неповнолітні у пенітенціарній системі: європейський та національний досвід». Під час свого виступу команда «Праволюби» окреслила головні сучасні проблеми правового захисту дитини у світі, навела приклади можливого адаптування міжнародного законодавства до національного. Їхній опонент із команди «Lege imobilis» акцентував увагу учасників заходу на негативному впливі на дитину судового процесу, який може призвести до психосоматичних розладів. Після виступів команд та проведення підсумкової полеміки, журі підрахувало бали та визначило переможця.
Директор ЕПК ЗНУ Олена Грибанова привітала всіх учасників інтелектуального змагання та нагородила найкращих знавців права. Всі команди-учасники отримали призи, а найактивніші учасники – грамоти та книги.
Серед переможців були: Анна Ніколаєва (група К35б/о-14) – краща в номінації «Вміле ведення дебатів», Олег Сердюк (К34-14) – у номінації «Майбутній право творець», Анастасія Чупріна (група К34-14) – у номінації «Глибинне дослідження юридичної проблематики», Наталія Ольховська (група К33-14) – у номінації «Володіння ораторським мистецтвом», Анастасія Преподобна (група К51-14) – у номінації «Обґрунтоване ведення дебатів», Микита Сербіненко (група К36-14) – у номінації «Студент-правозахисник».
Крім того, відзначили й тренерів команд, які готували студентів до турніру. Так, почесні грамоти отримали студенти 3 курсу спеціальності правознавство: Анна Музичук, Кристина Мхитарян, Андрій Цибульський і Дарина Шируга.
Після нагороджень до слова був запрошений голова журі Михайло Ларкін, який оголосив, що перемогу здобула команда «Lege imobilis» (група К 33-14), а «Правдолюби» (група К 34-15) посіла 2 місце.

Анастасія Шевченко,
Ірина Горчакова,