Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юристи ЗНУ візьмуть участь у розробці єдиної концепції вступу на спеціальність «Правознавство»

Юристи ЗНУ візьмуть участь у розробці єдиної концепції вступу на спеціальність «Правознавство»

14.12.2015 09:04 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет магістратура

10 грудня, у міжнародний День прав людини, на базі Міністерства освіти і науки України відбулося чергове засідання круглого столу, присвячене обговоренню ключових елементів концепції та етапів впровадження фахового випробування при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Правознавство» з використанням технології ЗНО. Участь у заході взяли фахівці ЗНУ, які є постійними учасниками робочої групи з питань юридичної освіти, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць та в.о. завідувача кафедри цивільного права, доцент Михайло Віхляєв.

Засідання круглого столу відбулося за підтримки представництва ОБСЄ та Проекту «Справедливе правосуддя» агентства США USAID з підтримки правових реформ в Україні. У обговоренні питань щодо розробки єдиної уніфікованої системи випробувань під час вступу до магістратури зі спеціальності «Правознавство» та критеріїв оцінювання знань взяли участь представники МОН України та освітяни із 23 українських ВНЗ, у тому числі з Київської, Вінницької, Кам’янець-Подільської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Сумської та інших областей.
Під час зустрічі учасники обговорили основні нормативно-правові документи, які є необхідними для впровадження єдиного зразку фахового випробування при вступі на навчання до магістратури за спеціальністю «Правознавство», розглянули ключові елементи концепції фахового випробування та визначили подальші необхідні кроки з її розробки, а також з опрацювання бази тестових завдань у цьому розділі. Окрім того, відбулося формування складу двох робочих груп, які будуть задіяні у розробці концепції фахового випробування та розробці завдань фахових тестів.
Модератором засідання виступив директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров. Вітали учасників круглого столу перший заступник МОН України Інна Совсун та координатори міжнародних проектів. Під час засідання відбулася презентація проектів нормативно-правових документів у рамках Проекту Постанови КМУ та Наказу МОН про створення робочої групи (керівник відділу нормативного забезпечення вищої освіти МОНУ Григорій Бойко), огляд технологій та методик проведення ЗНО із залученням міжнародного досвіду, стандартів і технологій у галузі освіти (директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» та ін.).
Між учасниками круглого столу відбулася жвава дискусія щодо бачення концепції та технології її впровадження. За результатами обговорення була створена робоча група, яка здійснюватиме розробку концептуальних підходів і тестових завдань для вступу і здобуття ступеню магістра за спеціальністю «Правознавство». Зокрема її учасниками, які займатимуться створенням концепції вступу, стали експерти і науковці юридичного факультету ЗНУ, яких очолюватиме професор Тетяна Коломоєць. За її словами, до літа 2016 року планується створити проект концепції, яка дозволить не тільки уніфікувати процедуру вступу для різних ВНЗ, а й уникнути можливості створення корупційних схем під час вступу абітурієнтів до магістратури.

Олена Хлистун

Схожі новини