Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Провідні вчені України обговорили питання управління комерціалізацією об’єктів технологій та інтелектуальної власності

16.12.2015 09:21 Університет семінар наука

10 грудня на базі Київського національного університету будівництва і архітектури провели всеукраїнський семінар «Питання управління об’єктами інтелектуальної власності та процесами комерціалізації об’єктів технологій». У заході взяли участь представники провідних вищих навчальних закладів нашої держави. Запорізький національний університет на семінарів представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук. Організаторами наукового зібрання стали Міністерство освіти і науки України та Інститут інноваційної освіти КНУБА.

Під час урочистого відкриття заходу до його учасників із привітанням звернувся заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха. Максим Віталійович у своєму виступі закцентував увагу присутніх на тому, що на сьогодні галузь освіти нашої держави переживає важливий період модернізації. Одним із важливих завдань, які стоять перед українськими науковцями, є процес комерціалізації об’єктів технології. Не менш важливим для успішної євроінтеграції вітчизняної науки, включення її до світового академічного простору, на його думку, є пошук відповідей на запитання, пов’язані з управлінням об’єктами інтелектуальної власності. За словами Максима Стріхи, ці актуальні питання українські вчені зможуть вирішити лише об’єднавши свої зусилля, тож він побажав усім учасникам семінару плідної співпраці. До його привітань приєднався також ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков.
У рамках проведення семінару його учасники прослухали доповіді на такі теми, як розвиток старапів, проектний підхід до комерціалізації об’єктів технологій, його механізми та інструменти, розвиток інноваційного підприємництва в класичному університеті дослідницького типу. Усі виступи викликали неабияке зацікавлення в учасників семінарів.
Активно долучився до обговорення запропонованих питань і проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук. Особливо Геннадія Миколайовича зацікавили такі теми, як формування університетської інноваційної екосистеми й можлива співпраця з іншими вишами із заснування й спільної реалізації стартап-проектів.
За словами Геннадій Васильчука, участь у таких заходах є дуже корисною для представників ВНЗ, адже це – можливість більше дізнатися про напрацювання колег з інших вишів і розширити горизонти співпраці з провідними вітчизняними закладами освіти та науки. Крім того, досвід Запорізького національного університету, який зараз перебуває на шляху до перетворення на регіональний науково-освітній центр європейського зразка, може бути корисним представникам інших вищих навчальних закладів.

Таміла Тарасенко