Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася лекція з безпеки життєдіяльності за участю представників ДСНС

У ЗНУ відбулася лекція з безпеки життєдіяльності за участю представників ДСНС

17.12.2015 10:34 Відділ охорони праці безпека життєдіяльності

16 грудня у ЗНУ пройшла зустріч студентів різних факультетів та коледжів (близько 500 учасників) з представниками Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, під час якої відбулася лекція з питань безпеки життєдіяльності, а також демонстрація фільмів з теми. Зважаючи на підвищений рівень небезпеки на території нашої області, який склався у зв’язку із близькістю до зони АТО, керівництво ЗНУ приділяє велику увагу питанням безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу, у зв’язку з чим відділом охорони праці ЗНУ постійно організовуються і проводяться лекції та інші заходи.

Черговий такий захід відбувся за сприяння відділу виховної роботи та за участю начальника відділу охорони праці Ігоря Маказана і фахівців цього відділу. Лекції з теми щодо поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій провели запрошені гості – начальник відділу по роботі зі стратегічними вибухопожежонебезпечними об’єктами ГУ ДСНС України у Запорізькій області, підполковник служби ЦЗ Дмитро Жолобов, начальник управління організації заходів цивільного захисту цієї структури, підполковник служби ЦЗ Олексій Дунаєв і викладач обласних курсів навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Запорізької області Олександр Шевельов.
Дмитро Жолобов під час зустрічі з молоддю нашого вишу висвітлив питання протипожежної безпеки, а також нагадав про правила тушіння пожежі, користування вогнегасниками та евакуації у разі виникнення пожежі. Олексій Дунаєв розповів присутнім на зустрічі про ризики небезпеки та окреслив коло стратегічних об’єктів на території нашої області, які є потенційними джерелами радіоактивного або хімічного забруднення, або підтоплення. Він також наголосив на небезпечній територіальній позиції нашої області, яка безпосередньо примикає до території військових дій на сході України. Тому, зауважив представник ДСНС, усі мають пам’ятати про можливість терористичних дій на території нашої області, а відтак знати правила поводження у подібних ситуаціях і правила поведінки у разі виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів. Щодо дій у випадку загрози або виникнення НС, пов’язаної із хімічним забрудненням повітря (аміак, хлор) надав інформацію слухачам Олександр Шевельов.
Під час заходу присутні також переглянули кілька навчально-документальних фільмів у рамках лекційних тем: про правила та етапи евакуації, «Небезпечні знахідки», соціальні ролики про отруйні гриби, обмороження та поведінку на льоду.
Таким чином, представники команди ДСНС та відділу охорони праці ЗНУ в черговий раз привернули увагу молодих людей до методів профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих людей, формування світоглядних та етичних основ здорового способу життя і поведінки у виробничій та невиробничій галузі.
Насамкінець заходу від імені керівництва ЗНУ та відділів охорони праці та виховної роботи лекторам подякувала за надану інформацію фахівець відділу охорони праці ЗНУ Ірина Міщенко (додаткову інформацію дивіться за посиланням: http://www.zp.mns.gov.ua/news/5598.html ) .

Олена Хлистун