Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету СПП провели для юнаків ліцею «Захисник» тренінг на тему: «Відповідальне батьківство»

18.12.2015 11:06 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології тренінг профорієнтація

15-16 грудня студенти 4 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» провели для одинадцятикласників ліцею «Захисник» тренінг на тему: «Відповідальне батьківство». Ця тема дуже зацікавила хлопців, які брали активну участь в обговоренні та вправах. Тренінг проводився з метою підготовки до відповідального батьківства.

На заняттях студенти розглядали основні поняття: «відповідальне батьківство», «відповідальність», «усвідомлене батьківство», «дитинство» тощо. У кожного з учасників вони викликали різні асоціації та думки. Хлопці охоче взаємодіяли зі студентами, задавали актуальні і проблемні питання, наприклад: “Якими рисами мають бути наділені ідеальні жінка та чоловік, мати та батько? Які функції виконує сім’я у суспільстві? Які сімейні цінності є найважливішими? І чи є сім’я обов’язковою умовою для щастя”?
Курсанти із задоволенням виконували цікаві вправи: наповнювали дерево очікувань, створювали “сімейну реліквію”, виконували завдання “образ щасливої дитини”. У процесі мозкового штурму в командах “Переходимо на одну мову”, учні виявили неабияку активність у роботі, були відкритими, позитивно налаштованими та згуртованими.
Отже, проведення таких занять допомагає молоді усвідомити важливість відповідальної поведінки, готовності до батьківства і подружнього життя, та необхідності знаходження компромісів при взаємодії у сім’ї. Така діяльність студентів – соціальних педагогів сприяє розвитку у ліцеїстів ціннісного ставлення до майбутньої власної сім'ї, її створення на основі любові, поваги і згуртованості.

Заступник декана з профорієнтаційної роботи
факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко