Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі школярі навчалися у викладачів ЗНУ розпізнавати фейки

Запорізькі школярі навчалися у викладачів ЗНУ розпізнавати фейки

21.12.2015 12:23 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління соціологічна майстерня профорієнтація

Минулого тижня на факультеті соціології та управління відбулася третя студія соціологічної майстерні, на якій декан факультету, доктор філософських наук, професор Максим Лепський розповідав школярам про те, що таке фейки, якими вони бувають і як відрізнити правдиву інформацію від навмисно викривленої. Старшокласники також виконали практичні завдання, а допомагали їм викладачі та студенти факультету. Проект реалізується за підтримки Swedish Institute та Проекту ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Прослухавши коротку лекцію «Соціальний імунітет проти фейків: соціологічний інструментарій», учні та студенти розділилися на дві команди, одна з яких отримала завдання створити власну фейкову новину, а інша – розкрити маніпуляцію. У своїй роботі хлопці та дівчата використовували зошити з теоретичним матеріалом щодо технік, які використовуються при розробці фейків, та способів їх перевірки.
Команда розробників фейків «випустила» новину на телеканалі «1+1» про мітинг невдоволених скасуванням стипендій студентів, який насправді виявився звичайним відкриттям ялинки. Завдання виявилося настільки цікавим, що й викладачі факультету не залишилися осторонь. Вони долучилися до роботи і створили ток-шоу з псевдоекспертами-шахраями.
Розслідувачі фейків розкрили усі хитрощі команд-суперників і разом з викладачами факультету соціології та управління підбили підсумки щодо технологій, які використовуються для обману.
Наступна студія соціологічної майстерні буде присвячена темі маніпуляцій. А відбудеться вона вже на початку 2016 року.