Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ взяли участь в обговоренні питань безоплатної юридичної допомоги

Правники ЗНУ взяли участь в обговоренні питань безоплатної юридичної допомоги

10.12.2015 10:14 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет безоплатна правова допомога

На початку грудня на базі Запорізького міського управління юстиції за сприяння Міністерства юстиції України та Головного територіального управління юстиції України у Запорізькій області у рамках проведення Всеукраїнського тижня права відбулося засідання круглого столу на тему «Актуальні питання реформування органів юстиції.

Право людини на безоплатну правову допомогу». У цьому заході взяли участь працівники апарату Запорізького міського управління юстиції, зокрема заступник начальника з питань державної реєстрації Денис Абрамов, представники юридичних структур та громадських організацій, члени Координаційної ради молодих юристів при Запорізькому міському управлінні юстиції, викладачі права Запорізьких ВНЗ та студенти.
Від ЗНУ участь у засіданні круглого столу взяли кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та трудового права Сергій Омельянчик та студенти юридичного факультету – другокурсники Євген Пілкін, Єлизавета Данільченко та Катерина Кріпак, а також студент 1 курсу Дмитро Єрохін.
Під час зустрічі запорізьки правники розглянули актуальні питання щодо реформування органів юстиції. Мова йшла про проведення реформ у системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, реєстрації актів цивільного стану, торкнулися також питання і реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємницької діяльності. Присутні розглянули моменти, що стосуються безоплатної первинної правової допомоги, що надається Запорізьким міським управлінням юстиції, окреслили категорії громадян, які підпадають під дію Закону України «Про безоплатну правову допомогу», та порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, а також окремі стратегічні пункти антикорупційного законодавства та відповідальності за його порушення. Була розглянута й можливість працевлаштування для молодих фахівців в органи юстиції.
Учасники засідання - досвідчені українські юристи - розповіли присутнім про нововведення у системі законодавства. Так само було розглянуто питання компетенції центрів безоплатної правової допомоги, представники яких детально пояснили порядок дій для ефективної співпраці з ними.
Представники ЗНУ відмітили важливість та актуальну насиченість обговорюваних на засіданні питань. А, зокрема, студенти, вказали на той факт, що подібні заходи змушують молодь замислюватися над розробкою перспективних моментів права у рамках означених напрямів.

Юридичний факультет