Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / VIII студентські «Різдвяні читання» зібрали на ФІФ близько 200 молодих науковців

VIII студентські «Різдвяні читання» зібрали на ФІФ близько 200 молодих науковців

25.12.2015 11:52 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології навчання конференція «Різдвяні читання»

24 грудня на факультеті іноземної філології Запорізького національного університету увосьме відбувся традиційний науковий захід – міжвишівська студентська конференція «Різдвяні читання». Цього року обговорити актуальні проблеми вивчення іноземних мов, літературознавства, перекладознавства та методології викладання у школі виявили бажання близько 200 студентів і старшокласників нашої області.

Під час урочистого відкриття заходу проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук привітав учасників «Різдвяних читань». «Із впевненістю можу сказати, що Запорізький національний – найкращий університет. Тому сподіваюся, що гості нашого вишу, яких чимало серед учасників конференції, отримають задоволення не лише від спілкування з однодумцями – молодими науковцями, які так само цікавляться проблемами вивчення іноземної філології, але й від знайомства з нашим вишем», – зазначив Геннадій Миколайович. Також він подякував професорсько-викладацькому колективу факультету за невтомну турботу про розвиток молодіжної науки та побажав плідної праці всім учасникам наукових читань.
Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна приєдналася до щирих привітань. Вона відзначила, що спершу «Різдвяні читання» проводилися у вигляді заняття-підсумку для студентів факультету, які вивчали німецьку філологію, а їхні організаторами були викладачами кафедри німецької філології. Але формат заняття, яке водночас є підсумком навчання за семестр і нагадує про наближення чудових зимових свят, припав до вподоби професорсько-викладацькому складу факультету.
«Різдвяні читання» спершу стали загальнофакультетськими, а потім у них почали брати учать студенти із інших вишів не лише Запорізького, але й інших регіонів. На сьогодні до участі у заході залучені і старшокласники – учні Малої академії наук, які цікавляться проблемами сучасної філології. Також Галина Федорівна побажала учасникам заходу не лише плідної праці, але й чудових свят і здійснення мрій у наступному році.
Під час пленарного засідання перед аудиторією виступив завідувач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови, професор Юрій Зацний. У його доповіді йшлося про шляхи і тенденції розвитку англійської мови. Юрій Антонович, зокрема розглянув основані етапи становлення англійської мови, згадав про її головні сучасні варіанти й окреслив головні причини того, що англійська на сьогодні стала мовою міжнародного спілкування. Розповідь відомого лінгвіста викликала неабияке зацікавлення серед учасників заходу.
Потім робота продовжилася за секційними напрямками, де розглядалися актуальні проблеми англійської, німецької, французької, іспанської філології, а також проблеми літературознавства, перекладознавства й методики викладання іноземних мов.
Як зазначають організатори заходу, такий формат – поділ учасників не за аспектами вивчення філології, а за мовами, які послугували для цього матеріалом, є новим для проведення читань. Такий підхід дозволяє усім учасникам певної секції вільно слідкувати за доповідями своїх колег та розуміти всі нюанси їхніх досліджень.
Цього року юні дослідники для своїх наукових розвідок обрали такі теми, як: «Стереотипи в рекламі в іноземних ЗМІ», «Карнавальний дискурс в художній творчості письменників ХІХ століття», «Особливості екранізації як способу візуалізації відомих творів», «Особливості традиційних драматичних образів в сучасних театральних постановках», «Засоби містифікації в літературному процесі» тощо.
За результатами проведення «Різдвяних читань» їхні організатори планують укласти збірник наукових статей, до якого увійдуть кращі дослідження молодих науковців. Серед учасників зібрання були як уже досить досвідчені науковці, постійні учасники конкурсів, конференцій та олімпіад, так і ті, хто робить лише перші кроки на шляху до наукової кар’єри. Усі вони запевнили, що отримали задоволення від участі в заході, а дехто виявив бажання працювати над обраною темою і надалі і навіть присвятити їй написання майбутнього диплому. Уже зараз керівники секцій відзначили гарний рівень підготовки всіх учасників заходу та їхнє зацікавлення у всебічному розкритті обраних ними тем.
Як наголошує одна із організаторів читань, заступник декана з наукової роботи факультету іноземної філології Алла Семенчук, цього року задля участі в заході студенти і старшокласники подали понад 220 заявок. Оскільки дехто з молодих дослідників вирішив взяти участь у роботі відразу двох секцій, то фактично участь у «Різдвяних читаннях» взяли близько 190 осіб.
Варто відзначити, що цього року розширилась географія учасників заходу: крім уже традиційної участі студентів нашого вишу, а також Запорізького національного технічного університету й Класичного приватного університету, надійшли заявки на участь у науковому зібранні від представників Луцького національного університету та Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
До речі, студент КНУ ім. Т. Шевченка вже брав участь у минулому в цих читаннях ще як учень - член Малої академії наук і цього року, вступивши до київського вишу, вирішив продовжити традицію й стати учасником студентського наукового зібрання у ЗНУ. Крім того, цього разу участь у засіданнях заходу взяли п’ять старшокласників-членів Малої академії наук із Запоріжжя, Мелітополя та Бердянська. Усі вони, за словами керівників секцій – викладачів факультету іноземної філології, продемонстрували гарний рівень знань і виважений підхід до дослідження обраних ними тем.

Таміла Тарасенко

Схожі новини